ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סיור במרכז ההיסטורי של ברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

סיור במרכז ההיסטורי של ברלין

ברלין, בירת גרמניה, היא עיר עמוסה בהיסטוריה. אפילו אם מסתכלים רק מאה שנה אחורה אפשר למצוא אירועים דרמטיים כמו השנים של רפובליקת ויימאר, עליית הנאצים לשלטון, מלחמת העולם השנייה, שנות המלחמה הקרה וחומת ברלין ועד לאיחוד גרמניה. גם פני כן הייתה גרמניה מדינה עשירה בהיסטוריה, החל מהיותה מחולקת לממלכות ודרך מלחמות רבות כאשר ברלין תמיד מהווה תפקיד מרכזי במהלך ההיסטוריה הגרמנית. כשאתם מבקרים בברלין כדאי לכם מאוד לשקול לקחת סיור רגלי מודרך העובר במרכז ההיסטורי של ברלין דרך כל האתרים החשובים בעיר ומלמד אתכם על ההיסטוריה העשירה של העיר.

סיור במרכז ההיסטורי של ברלין – בואו לגלות את העיר

בואו לגלות את הנקודות המרכזיות והמונומנטים של ברלין בסיור רגלי עם קבוצה קטנה ובליווי של מדריך או מדריכה מקומיים בעלי ידע היסטורי רחב שיסבירו לכם באנגלית כל מה שצריך לדעת על ההיסטוריה של העיר. הסיורים הרגליים אורכים לרוב בין שעתיים לארבע שעות ובמהלכם אתם מבקרים במבנים והאתרים המרכזיים של רובע מיטה (Mitte) – הרובע המרכזי של ברלין בו נמצאים כל המבנים ההיסטוריים החשובים של העיר. לאורך הדרך המדריך שלכם יספר לכם סיפורים מההיסטוריה של ברלין ואתם תשמעו אנקדוטות רבות על העיר שראתה מלכים וקיסרים וגם תקופות בהן שלטו בה משטרים אפלים, פשיסטים וקומוניסטים, והיא הייתה מקום שסבל מהרס רב וממלחמה. אתם תלמדו עוד כיצד העיר פוצלה למזרח ומערב בשנות המלחמה הקרה ואיך חומת ברלין הפרידה את העיר במשך עשורים עד שהתאחדה וחוברה שוב בתחילת שנות ה-90.

אילו אתרים רואים במהלך הסיור ההיסטורי בברלין?

במהלך הסיור ההיסטורי בברלין אתם תעברו בין ציוני הדרך והאתרים המרכזיים ביותר בעיר. האתרים אמנם משתנים בהתאם לסיורים שתזמינו אך רוב הסיורים עוברים באתרים הבאים:

שער ברנדנבורג – Brandenburger Tor – אחד המבנים האייקונים של ברלין. השער נבנה בסגנון יווני קלאסי באופן שנועד לחקות את שערי הכניסה לערים היווניות העתיקות. הוא עומד על 12 עמודים ויש בו חמישה פתחים אשר פתוחים כיום למעבר חופשי של הולכי רגל המבקרים באיזור. בשנת 2001 עבר שיפוץ בעלות מיליוני יורו וכיום הוא אחד הנקודות הפופולריות ביותר למבקרים בגרמניה וכמעט תמיד ישנה סביבו תנועה והתרחשות, גם בשעות הלילה בהן הוא מואר תמיד באורות רבים המקנים לו מראה מיוחד ויפה במיוחד. 

בניין הרייכסטאג – Reichstag Building – מבנה במרכז ברלין אשר משמש כמקום מושבו של הפרלמנט הגרמני – הבונדסטאג (Bundestag). הבניין הוא מבנה הממשל החשוב ביותר בגרמניה והוא גם מושך מספר רב של מבקרים מדי שנה בזכות היותו מבנה עתיק ומרהיב וכן בשל כיפת הזכוכית המודרנית שנבנתה בפסגתו ואשר מהתצפית שלה ניתן להשקיף על כל ברלין. 

אי המוזיאונים – Museum Island – אחד המקומות היפים ביותר בגרמניה. על אף שמו לא מדובר באי של ממש אלא באיזור מרכזי של העיר, והוא מכונה כך בשל שהוא מרכז מספר התפצלויות שונות של נהר השפרי המרכזי החוצה אותו.  באי המוזיאונים תוכלו למצוא שישה מהמוזיאונים החשובים והקלאסים של ברלין.

אנדרטת השואה – Holocaust Memorial – אנדרטה ענקית לזכר יהודי אירופה שנרצחו בשואה. היא משתרעת על פני שטח של 19,000 מ"ר וכוללת 2,711 קוביות בטון המסודרות בתבנית משבצות סימטרית. האנדרטה נועדה לסמל את הנצחיות של התרבות היהודית גם לאחר השואה. הקוביות נועדו מצד אחד להזכיר בית עלמין – גם בצורה בו הן מסודרות. לצד זאת ההליכה ביניהן נועדה לייצר תחושת בלבול וקלסטרופוביה על מנת לדמות את החוויה של חוסר האונים של היהודים בגטאות בתקופת השואה.

תכנון הסיור במרכז ההיסטורי של ברלין ודרכי הגעה

שימו לב שלרוב על מנת להשתתף בסיור במרכז ההיסטורי של ברלין אתם צריכים שיהיה לכם כרטיס נסיעה בתחבורה ציבורית המתאים לאזורים AB. הכי נוח יהיה לקנות כרטיס יומי שיתאים לכם לנסיעות ללא הגבלה. בנוסף מומלץ לבוא עם נעלי הליכה נוחות כיוון שאתם תעברו לא מעט קילומטרים במהלך השעות של הסיור. נקודת ההתכנסות של הסיור היא בסמוך לתחנת הרכבת של האקשה מרקט (Hackescher Markt) בה עוברים קווים רבים של הרכבת המהירה (S-bahn) ביניהם הקווים S3, S5, S7, S9 אשר עוברים בתחנות מרכזיות ברחבי העיר והגישה אליה קלה.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן