ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ארמון סנסוסי (Sanssouci Palace)

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

ארמון סנסוסי (Sanssouci Palace)

ארמון סנסוסי (Sanssouci Palace) שבנה פרידריך השני מלך פרוסיה בסביבות 1750, ככפר נופש "ללא דאגות" פירוש המילה סנסוסי. גופתו קבורה בחצר הארמון בניגוד למנהג קבורת המלכים בקתדרלות. למרגלותיו פארק יפהפה עם מזרקות, פסלים ומדשאות. הכניסה לארמון בתשלום, אני לא נכנסתי פנימה.

פוטסדאם הייתה, לפני האיחוד, במזרח גרמניה והגבול בינה ובין ברלין המערבית עבר על גשר שבחלקו צבוע בירוק בהיר ובחלקו בירוק כהה ועליו נערכו חילופי המרגלים בין המזרח למערב. אך, עיקר פרסומה של העיר בא לה מארמון סנסוסי, ללא דאגה, שבנה "פריץ הזקן". מדריך התיירים ייטיב ממני לתאר את נפלאות ומצאי הארמון, ולכן, רק מספר הערות. בכניסה למתחם עומד נגן הלבוש בבגדים מסורתיים וכשהוא מזהה קבוצה ישראלית, הוא מנגן את "הבה נגילה". הארמון אמנם נקרא "ללא דאגה" אבל המדריך יסביר לכם מדוע, על תבליט בכרכוב, מופיע צמד המילים : ללא -ו דאגה, עם פסיק ביניהן. הקיסר לא אהב את אשתו והיא סופו של דבר לא התגוררה בארמון אלא בברלין. מנגד, יש המרננים שאהב גברים ומלחמות אבל בעיקר אהב את כלבי הרוח שלו ובצוואתו ציווה שיקברו אותו ביניהם ואכן, כך קרה בסופו של דבר ועל לוח המצבה שלו מניחים המקומיים, עד היום, תפוחי אדמה מאחר והדיסק הכניס ירק זה לתפריט הפרוסי. ברור שאסור לפספס ארמון זה.

מקום יפיפה וקסום שמכיל פארק ענק, ארמון וקומפלקס מבנים מרשימים מדשאות רחבות, מזרקות ופסלים מרהיבים. מקום יפה, מומלץ לטייל בכל הפארק ובכל הארמונות. יש כאן ארמונות מכל מיני תקופות ובסגנונות אחרים. כמו הבית הסיני, שנבנה באותו סגנון כמו ארמון סנסוסי אבל עם אלמנטים סינים. מקום ירוק ונעים לרכיבה על אופניים. כשעה מברלין! גן עצום מימדים עם מספר ארמונות, מזרקות, פסלים ומבנים מיוחדים וייחודיים. הגן מתוחזק היטב, חלקו מעוצב וחלקו בר. הארמונות יפים ועשירים. ממליץ מאוד על יום טיול בפוטסדם.

מושלם. חובה להכנס לארמון ולא לטייל רק בגנים. שווה ביקור ונסיעה מחוץ לברלין !

מקום יפיפה!!! נחמד להסתובב שם עם מדריך שמתבל את הסיור בסיפורים מעניינים.

ארמון מושלם, והגן שנמצא מתחתיו מהמם!!!
לקחת בחשבון שאם רוצים ללכת בפארק יש המון הליכה.. מומלץ לקחת אופניים 🚲🚲

שווה לבקר בקיץ ולא בחורף. שכן בחורף הגן לא פורח והכל נראה פחות יפה.

מה צריך לדעת על ארמון Sanssouci?

ארמון Sanssouci הוא אטרקציה היסטורית מפוארת הממוקמת בפוטסדאם, גרמניה, במרחק קצר דרומית מערבית לברלין. הוזמן על ידי המלך פרידריך הגדול מפרוסיה והושלם בשנת 1747, ארמון סנסוצ'י שימש כמעון הקיץ של המלך ולעתים קרובות נחשב לפסגת סגנון הרוקוקו הפרוסי.

הארמון והפארק שמסביבו הם חלק מפארק Sanssouci הגדול יותר, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, המקיף ארמונות, גנים ואוצרות אדריכליים רבים.

נקודות השיא העיקריות של ארמון ופארק סנסוסי כוללים:

הארמון: ארמון Sanssouci עצמו הוא בניין חד-קומתי ומוארך עם עשרה חדרים מרכזיים בלבד, המשקפים את רצונו של המלך לנסיגה אינטימית ואישית יותר. פנים הארמון מעוטר בעבודות טיח מעוטרות, ציורי קיר ועיטורים מורכבים, המשקפים את השפע של סגנון הרוקוקו.

גנים מדורגים: ארמון Sanssouci מפורסם בכרמים ובגנים המדורגים שלו, הגולשים במדרון מול הארמון. גנים אלה כוללים מזרקות, פסלים ומגוון של צמחים, כולל גפנים, עצי פרי ופרחים.

פארק Sanssouci: הפארק הנרחב המקיף את הארמון מתהדר במספר רב של אטרקציות אחרות, כמו הארמון החדש (Neues Palais), ארמון האורנג'רי, הבית הסיני והמרחצאות הרומיים. הפארק מציע מגוון רחב של סגנונות אדריכליים וגנים מעוצבים להפליא לחקור.

גלריית תמונות: ממוקמת בסמוך לארמון, גלריית התמונות (Bildergalerie) היא גלריית אמנות המאכלסת אוסף מדהים של ציורים מהמאה ה-18, כולל יצירות של קאראווג'יו, רובנס, ואן דייק.

קבר מלכותי: המלך פרידריך הגדול נקבר לצד כלביו האהובים בקבר שנמצא בשטח פארק סנסוסי.

לביקור בארמון סנסוצ'י אפשר לקחת רכבת מברלין לפוטסדאם, שאורכת כ-30-45 דקות. מתחנת הרכבת המרכזית של פוטסדאם, זה נסיעה קצרה בחשמלית או באוטובוס אל הארמון. מומלץ להקצות יום שלם לסיור בארמון ובפארק שמסביב, כי יש הרבה מה לראות ולחוות.

הקפד לבדוק באתר הרשמי לקבלת מידע עדכני על שעות פתיחה, סיורים מודרכים ואפשרויות כרטיסים. שימו לב שבשל מאמצי השימור, מספר המבקרים היומי המותר בתוך הארמון מוגבל, ולכן מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן