ברלין
Search
Close this search box.

פסטיבל אוקטוברפסט בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

פסטיבל אוקטוברפסט בברלין

פסטיבל אוקטוברפסט (Oktoberfest) הוא פסטיבל בירה מסורתי הנערך מדי שנה בעיר מינכן שבדרום גרמניה. הוא נחשב לאירוע השנתי הגדול ביותר בגרמניה, המושך אליו עשרות מיליוני מבקרים מדי שנה, וכן לפסטיבל הבירה הגדול והמפורסם בעולם. שמו נובע מכך שהוא מסמל את המעבר בין עונות השנה והכניסה לחודש אוקטובר ובהתאם הוא נחגג באופן מסורתי החל מאמצע חודש ספטמבר עד לשבוע הראשון של חודש אוקטובר. אמנם הפסטיבל הוא חגיגה בווארית אבל גם בברלין אפשר למצוא מקומות ואירועים שלוקחים חלק באווירת הפסטיבל הידוע בהיותו חוגג את התרבות הבווארית המסורתית, כולל הלבוש המשונה והמאכלים הכבדים ובו נהוג לשתות בירה בכוסות ענק של ליטר.

Oktoberfest
Oktoberfest

אירועי פסטיבל אוקטוברפסט בברלין

אז מינכן אמנם מרוחקת מברלין, טיסה אליה עורכת כשעה ונסיעה ברכבת כמעט 5 שעות, אבל אם אתם מבקרים בבירת גרמניה במהלך תקופת הפסטיבל תוכלו גם כן לקחת חלק בחגיגה הבירה הגדולה. בחגיגות אוקטוברפסט הברלינאיות, המכונות גם Berliner Octoberfest, תמצאו אוהלי וגני בירה, מסבאות ומקומות המציעים מוזיקה, אוכל והרבה בירה, ובהם ניתן לחגוג כמיטב המסורת הבווארית. אלו הם המקומות המרכזיים שכדאי לכם להכיר אם אתם מתכננים לבקר בברלין במהלך ימי הפסטיבל:

חגיגת אוקטוברפסט בכיכר אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz) – בכיכר המרכזית של מזרח ברלין נערכת מדי שנה חגיגת אוקטוברפסט המרכזית באוויר הפתוח ובאוהל מיוחד. במרכז הכיכר מוקם מתחם המוקדש לפסטיבל ובו אפשר למצוא סוגי בירה שונים, אוכל פסטיבל מסורתי הכולל מאכלים כמו עוף צלוי, פרעצל ונקניקיות מבשר חזיר, מוזיקה חיה ואווירה שמחה. זהו אחד האוהלים המרכזיים של הפסטיבל בעיר ומומלץ לבקר בו אם מעוניינים לחוות מהאווירה המיוחדת שלו.

Zentral Festplatz am Kurt-Schumacher-Damm  – מדובר באוהל אוקטוברפסט הגדול והמרכזי ביותר בברלין והוא מרוחק מעט ממרכז העיר, באיזור הצפון המערבי קרוב לנמל התעופה הישן טגל (Tegel). זהו אוהל מסיבות גדול הכולל תזמורת של כלי נשיפה, מנות בוואריות מסורתיות, והרבה בירה מחביות טריות. עשרות האנשים המופיעים במקום מספקים חגיגה בידור שמתאימה גם לכל המשפחה ואפשר למצוא שם גם מתקני שעשועים לילדים כמו מכוניות מתנגשות, רכבות הרים, מגלשות, קרוסלות, ודוכנים בהן נערכות הגרלות, משחקי זריקת חצים והשלכת כדורים. כמו כן יש שם גם היצע גדול של מאכלי יריד מתוקים ומלוחים לילדים.

Spree Wiesn Oktoberfest – באזור של גלריית איסט סייד (East Side Gallery) מוקם למשך מספר שבועות, שלרוב מתארכים גם מעבר לתקופת הפסטיבל, אוהל אוקטוברפסט מסורתי כמו אלו שניתן למצוא בפסטיבל המקורי. במקום אפשר להנות מבירה של מותג Löwenbräu הבווארי, לצד המאכלים המסורתיים של הפסטיבל. המקום פתוח לרוב בשעות הערב ומציעה מוזיקה חיה ואווירה טובה, ובימים מסוימים גם נערכות בו מסיבות עד הלילה.

Hofbräu Berlin – אחת ממבשלות הבירה הגדולות הידועות והוותיקות שפועלות במינכן, היא שייכת למדינת המחוז בוואריה שבדרום גרמניה ופועלת מאז שנת 1589. הבירות שמייצרת המבשלה הן אחד הסמלים של פסטיבל אוקטוברפסט. Hofbräu Berlin היא סניף מבשלה קטן יותר של הממוקם בברלין אבל היא מהווה הרבה  יותר מסתם עוד בר או מסעדה. המקום מעוצב כולו בהשראה של תרבות הבירה הבווארית כך שתמצאו בו שולחנות ארוכים עם ספסלים העשויים כולם מעץ ועיצוב פשוט. הבירות שמציעה המבשלה הן מסורתיות יותר – בירת חיטה בהירה ובירת לאגר כאשר הבירה המפורסמת ביותר היא בירת האוקטוברפסט שיוצרה באופן ייחודי לפסטיבל. הבירות במקום מוגשות בשני גדלים – חצי ליטר וליטר, כאשר השני הוא האידיאלי ביותר לשתיית הבירה ומה שנהוג במיוחד בגני הבירה של מינכן. לצד הבירה תוכלו למצוא גם אוכל בווארי מסורתי. ראשית כמובן הפרעצל המפורסם שהוא מאכל חובה לצד בירה בווארית, אבל גם אוכל כבד יותר כמו נקניקיות שניצלים והמבורגרים וכן גם תפריט צמחוני רחב הכולל נקניקיית קארי וורסט ושניצל צמחוניים. המסבאה ממוקמת באולם ענק ובולט הנמצא בסמוך לכיכר אלכסנדרפלאץ ומציעה במרכז ברלין חווית בירה בווארית אמיתית שלא כדאי להחמיץ במשך כל השנה כאשר במהלך פסטיבל אוקטוברפסט מציע המקום חגיגה של ממש.

Hauptstadt Wiesn at Spinner-Brücke –  פונדק הממוקם בשכונת צלנדורף (Zelendorf) הפרברית הממוקמת בשוליה הדרום מערביים של ברלין ומארחת את חגיגות האוקטוברפסט בתוך בקתת עץ ובגן בירה הנמצא בחצרה. במקום תוכלו ליהנות מבירת הפסטיבל המקורית של מבשלת פאולנר (Paulaner) הידועה לצד כל המאכלים הידועים וברקע תוכלו לשמוע הופעות חיות של מוזיקת פולק מסורתית.

Oktoberfest at Zollpackhof – גן בירה נעים אשר מדי שנה בונה חגיגת אוקטוברפסט עצמאית ומקורית באזור מרכזי של העיר לא רחוק מבניין הרייכסטאג (Reichstag Building). במקום אפש למיטב המעדנים בוואריים, מוזיקה מסורתית וכמובן הרבה בירה, כאשר הידועה שבהם היא בירת אוקטוברפסט המיוחדת של המבשלה הבווארית הידועה אוגוסטינר (Augustiner). תפריט האוכל במקום מגוון וכולל גם סוגים רבים של מאכלים מבוססי גבינה ומדי ערב בשעה 17:00 אתם מוזמנים להצטרף לחגיגה במקום הנמשכת לכל אורך הערב.

Oktoberfest
Oktoberfest

שאלות ותשובות נפוצות

באופן מסורתי פסטיבל אוקטוברפסט נערך בעיר מינכן החל מאמצע חודש ספטמבר עד לשבוע הראשון של חודש אוקטובר בו הוא נגמר. גם בברלין הוא נחגג באופן מקביל באותה תקופה אך חלק מהמקומות ממשיכות אותו גם לאורך חודש אוקטובר.

פסטיבל אוקטוברפסט נערך באמצע תקופת הסתיו בברלין, בתקופת מעבר בין הקיץ לחורף. בתקופה זו הטמפרטורות יורדות בהדרגה ומזג האוויר יכול להיות קריר, במיוחד בשעות הערב. מבחינת לבוש כדאי להגיע עם כמה בגדים ארוכים וגם מעיל, ובלבוש שכבתי בשל מזג האוויר המשתנה שעדיין נחשב לנעים יחסית ולפני תקופת הקור הגדול כך שאין צורך בבגדים מאוד חמים.

במקומות המיוחדים כמו האוהלים המוקמים לכבוד הפסטיבל תצטרכו במקרים רבים לשלם דמי כניסה. במקומות מסוימים כמו מסבאות בירה הכניסה עצמה אינה בתשלום.

אוקטוברפסט מינכן

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן