ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כדור פורח ברלין – World Balloon: הכדור פורח בברלין כרטיסים WELT

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

כדור פורח ברלין – World Balloon: הכדור פורח בברלין כרטיסים WELT

ברלין היא עיר גדולה במיוחד, מה שמוגדר בה כשכונות וכרבעים יכולים להרגיש למבקרים בעיר כמו ערים קטנות בפני עצמן במונחים המוכרים במקומות אחרים. במהלך הטיול בעיר תמצאו את עצמכם מתזזים בין מקומות שונים באמצעי תחבורה שונים או מנסים לחצות ברגל במרחקים גדולים במיוחד. אבל מה אם ישנה דרך לראות את כל מה שצריך בכמה דקות? בדיוק בשביל זה קיימת האפשרות לטיסה ותצפית מכדור פורח ענקי במיוחד הממוקם באחד מאיזוריה המרכזיים ביותר של העיר. במסגרת הפעילות אתם מוזמנים לעלות למשך רבע שעה באוויר, לרחף כ-150 מטרים מעל פני הקרקע, ולראות את כל האתרים החשובים של ברלין מלמעלה. אמנם מדובר בחוויה קצרה אך ללא ספק בלתי נשכחת.

טיסה ותצפית מכדור פורח בברלין – אחת הפעילויות הפופולריות והמומלצות למבקרים בעיר

כשתגיעו למקום אתם תעלו לסלסלה הגדולה של הכדור הפורח ואז תתחילו להמריא ותגיעו בתוך דקות ספורות עד לגובה של 150 מטר (!) מעל פני הקרקע כך שתרגישו שאתם מרחפים כאשר מתחתם רק אוויר והקרקע רחוקה במיוחד. בין היתר במהלך הטיסה תוכל להשקיף על פני כל האתרים המרכזיים של ברלין וביניהם שער ברנדנבורג (Brandenburger Tor), בניין הרייכסטאג (Reichstag Building) ופארק טירגארטן (Tiergarten Park) שיראו לכם ממש קטנים מגבוה. כמו כן תוכלו להסתכל לבניין הטלוויזיה של אלכסנדרפלאץ (TV Tower) ממש בגובה העיניים.

אורך הפעילות הוא 15 דקות. הכדור הפורח יכול להכיל עד כ-30 אנשים בכל עלייה לאוויר במידה ותנאי מזג האוויר הם אופטימליים. שימו לב כי הפעילות לא מתאימה למי שסובל מפחד גבהים ואם אתם עם ילדים קטנים כדאי להכין אותם מראש לחוויה שעלולה להיות מפחידה על אף היותה בטוחה מאוד ומהנה במיוחד. אם תרצו ליהנות מהנוף של ברלין עם כדור פורח במסגרת אירוע קבוצתי, תוכלו גם לשכור אותו באופן בלעדי בהזמנה של יום ושעה מראש.

תכנון הביקור והזמנת כרטיסים

הכדור הפורח פעיל בכל ימות השבוע בין השעות 10:00 בבוקר ל-18:00 בערב. חשוב לדעת בטרם מחליטים להזמין כרטיסים כי תנאי מזג האוויר יכולים להשפיע על הפעילות. מספר המשתתפים המותר לכל עלייה של הכדור הפורח תלוי בתנאי הרוח באותו זמן והוא מצטמצם בהתאם למזג האוויר. כך שכדאי לדעת מראש שייתכן כי תנאי מזג אוויר סגריריים ימנעו מכם לעלות בזמן המבוקש. במידה ואכן נמנע ממכם לעלות בשל עיכוב עקב תנאי מזג האוויר אתם תקבלו שובר בו תוכלו להשתמש פעם אחת במועד אחר לבחירתכם בכל אחת משעות הפעילות מבלי להזמין שוב מראש או שתקבלו החזר כספי במידה ואתם מעוניינים בכך. חשוב לקחת זאת לתשומת לבכם במידה ואתם מתכננים להשתתף בפעילות בחודשי הסתיו או החורף הסוערים, כאשר בחודשי האביב והקיץ כמעט ולא צפויות בעיות. 

הכדור הפורח נמצא בכתובת: Zimmerstraße 100, 10117 Berlin. תחנת הרכבת התחתית הקרובה ביותר למקום היא תחנת Kochstraße בה עובר קו הרכבת U-6. במרחק הליכה קצרה משם נמצאת גם תחנת הרכבת התחתית Stadtmitte בה עוברים הקווים U-6 וU-2. בנוסף לכך מכיוון מערב במרחק של פחות מ-10 דקות הליכה נמצאת כיכר פוטסדאמר פלאץ (Potsdamer Platz) בה ישנה תחנת רכבת מהירה (S-bahn) מרכזית אשר בה עוברות רכבות מכל חלקי העיר.

המשך הביקור בצ'ק פוינט צ'ארלי

הפעילות של התצפית מהכדור הפורח נמצאת בסמוך למעבר הגבול המפורסם צ'ק פוינט צ'ארלי (Checkpoint Charlie) – נקודת מעבר הגבול שהתקיים במרכזה של חומת ברלין אשר חצתה בין גרמניה המזרחית לגרמניה המערבית. מעבר הגבול היה פעיל בין השנים 1961 ל- 1990 ומאז ועד היום משמש כנקודת ציון מרכזית הכוללת מוזיאונים שונים ומספר אטרקציות המושכות תיירים רבים במהלך ביקורם בעיר. אם כבר הגעתם לאיזור מומלץ מאוד בין היתר לבקר במוזיאונים השונים הנמצאים בו ביניהם:

הבית בצ'ק פוינט צ'רלי – Haus am Checkpoint Charlie המאגד פריטים היסטוריים מתקופת גרמניה המזרחית ומציג בין היתר את השיטות המקוריות בהן השתמשו אנשים שניסו לברוח משטחי גרמניה המזרחית, פנורמת אסיסי – Asisi Panorama – בה ישנו מיצג מולטימדיה מרהיב החוזר לשנות קיומה של חומת ברלין דרך יום סתוי אחד במהלך שנות ה-80, ומוזיאון טראבי (Trabi Museum) – מוזיאון רכבי האספנות של ברלין המוקדש כולו למכונית הטראבנט המפורסמת שהייתה פופולרית ביותר במזרח גרמניה.

שאלות ותשובות נפוצות

בכלל לא. זה אמנם נראה נראה ככה מבחוץ אבל הטיסה בכדור הפורח היא בטוח לחלוטין. הכדור הפורח מלא בגז הליום חסין אש ובנוסף לכך הוא מהודק לקרקע באמצע כבל פלדה השוקל 10 טון ומאבטח את הנוסעים לחלוטין.

לא. במסגרת הפעילות אתם מצטרפים לנוסעים נוספים בקבוצות של עד 30 אנשים. אם אתם קבוצה גדולה של אנשים ניתן לשריין במיוחד נסיעה פרטית רק לעצמכם, מה שבמקרים של קבוצות מעל 15 אנשים יכול להיות משתלם.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן