ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון הסיפור של ברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מוזיאון הסיפור של ברלין

מי שמתכנן לבקר בברלין ודאי ידועה קודם כל שמדובר בעיר בעלת היסטוריה עשירה ומורכבת שהולכת מאות שנים אחורה. החל מהשנים בהם חולקה גרמניה לממלכות שונות, דרך שנות רפובליקת ויימאר התוססות, השנים האפלות של השלטון הנאצי ומלחמת העולם השנייה ועד לשנות המלחמה הקרה וחומת ברלין – ברלין תמיד ניצבה במרכז העניינים של הסיפור ההיסטורי של גרמניה. מוזיאון הסיפור של ברלין ( Berlin Story Museum) הוא מקום אשר נועד להנגיש את הסיפור ההיסטורי של ברלין ושל ההיסטוריה הגרמניה בצורה ידידודית ונהירה למבקרים בעיר. המוזיאון משלב תצוגות שונות ואינטראקטיביות הלוקחות את המבקרים בו לאורך מסע של 800 שנות היסטוריה ברלינאית וגרמנית. בנוסף על כך מוצג במוזיאון שחזור של הבונקר של היטלר ותערוכה על דמותו.

על מוזיאון הסיפור של ברלין

מוזיאון הסיפור של ברלין לוקח את המבקרים בו למסע בהיסטוריה של ברלין באמצעות 30 תצוגות שונות, ביניהם גם תצוגות מולטימדיה הכוללות צילומים בקנה מידה גדול, סרטים קצרים, פסלים ומיצבי אמנות אחרים. המבקרים במקום לומדים באמצעות מדריך קולי (זמין גם באנגלית) על תקופות שונות בהיסטוריה של גרמניה ביניהן: תקופת שלטונו של פרידריך הגדול במאה ה-18, תקופת האימפריה הגרמנית בפיקודו של אוטו פון ביסמרק שאיחד את המדינה, ההיסטוריה של השלטון הנאצי ומלחמת העולם השנייה וכן של תקופת המחצית השנייה של המאה ה-20 דרך שנות המלחמה הקרה ופיצולה של גרמניה ועד לנפילת חומת ברלין. כל איזור תצוגה במוזיאון הסיפור של ברלין מציג סצנה שונה מההיסטוריה של העיר – כך בין היתר תציצו לבית של משפחה ענייה משנת 1880 המשוחזר במדויק לפרטי פרטים, תראו את אירוע שריפת הספרים שקיימה המפלגה הנאצית עם עלייתה לשלטון ב-1933 ותיחשפו אל סיפוריהם של הנשים הגרמניות שניקו את ההריסות של ברלין לאחר ההפצצות במלחמת העולם השנייה. המוזיאון מציג את ההיסטוריה של מקומות מרכזיים בעיר כמו שער ברנדנבורג (Brandenburger Tor) וכולל גם פריטי אספנות נדירים מההיסטוריה של גרמניה כמו הגיליון הראשון של העיתון "דר שפיגל“ ופסלים מתקופת שלטונו של ביסמרק.

מוזיאון הסיפור של ברלין מיוחד מאוד גם בשל מיקומו. המוזיאון בנוי בתוך בונקר בטון ענק שנבנה במהלך מלחמת העולם הראשונה. הבונקר מחובר עם תחנת הרכבת אנהלטר והוא שימש כמקלט של אלפים מתושביה של ברלין במהלך ההפצצות האוויריות. אחד האלמנטים המרכזיים שאפשר למצוא במוזיאון הוא השחזור של הבונקר של היטלר (שהיה ממוקם במקום אחר ולא רחוק משם אך הושמד לחלוטין). לצד שחזור המבנה מוצגת גם תערוכה ביקורתית על הדיקטטור הרצחני. בין היתר שואלת התערוכה כיצד יכל לקרות שדווקא במדינה מפותחת ומתורבתת כמו גרמניה כל כך הרבה אנשים הצביעו בבחירות חופשיות להיטלר? כיצד הוא עצמו הפך לנאצי ואיך הוא הגיע לתפוס את השלטון? כמו כן מעלה התערוכה גם שאלות כמו כיצד הובילה האנטישמיות להקמתם של מחנות ריכוז והשמדה ולשואה? במקום ניתן לראות את שחזורים של חלל הבונקר המקורי של של היטלר לצד דגם מפורט של הבונקר וכן תמונות, מסמכים וסרטים היסטוריים.

תכנון הביקור ודרכי הגעה

מוזיאון הסיפור של ברלין פתוח בכל ימות השבוע בין השעות 10:00 בבוקר ל-19:00 בערב כאשר כניסת המבקרים האחרונה היא ב-17:30 כיוון שהביקור במוזיאון דורש לפחות שעה וחצי. המוזיאון ממוקם בכתובת Schöneberger Str. 23A, 10963 Berlin. תחנת הרכבת הקרובה ביותר אליו היא תחנת הרכבת המהירה S-Anhalter Bahnhof הנמצאת ממש בסמוך ובה עוברים הקווים S-1, S-2, S-25, S26.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן