ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תערוכת חוויות החומר האפל – Dark Matter

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

תערוכת חוויות החומר האפל – Dark Matter

תערוכת חוויית החומר האפל הקרויה באנגלית Dark Matter היא תערוכה אינטראקטיבית של מיצגי מולטימדיה המבוססים על אור. התערוכה כוללת קומפוזיציות אור אינטימיות, מבנים אינטראקטיביים, ומופעים אור-קוליים. חלק מהעבודות נתמכות במערכות סאונד תלת מימדיות שהן מהייחודיות שניתן למצוא כיום בעולם. לכל אחד מהחדרים בחלל התצוגה יש אווירה אינדיבידואלית משלו ויחד נוצרת חוויה יוצאת דופן שמבקרים מכל גיל וכל רקע יוכלו להינות ממנה.

תערוכת חווית החומר האפל – Dark Matter – חוויה ייחודית ורב חושית

בואו לחוות את הכוח המדיטטיבי וההיפנוטי של אור, המוצג במיצגים המשלבים אלמנטים של תנועה וקול. Dark Matter היא תערוכה שמציעה מציאות אחרת, יקום מקביל המורכב משבע יצירות אמנות אינטראקטיביות. בתערוכה המשתתפים מזומנים לנוע בין מיצגים אינטראקטיביים ולקיים אינטראקציה פעילה עם החפצים השונים שמרכיבים אותם והופכים אותם לחוויה חיה, דינמית ומשתנה. כאשר אתם מגיעים למקום אתם נכנסים מיד למסע טרנספורמטיבי בחלל של 1,000 מטרים ששימש בעבר כמפעל. בין החדרים החשוכים תמצאו מייצגים חדשניים החוקרים את אור, תנועה וצליל במה שיוצר יחד כוריאוגרפיה אקספרסיביות של צורות וצבעים זוהרים. חשוב לשים לב לכך שהתערוכה אינה מתאימה לאנשים בעלי סיכון לאפילפסיה.

דרכי הגעה לתערוכת חווית החומר האפל – Dark Matter

תערוכת חווית החומר האפל – Dark Matter נמצאת באיזור מרוחק מעט ממרכז העיר – בחלק המזרחי שעל גדות נהר השפרי בסמוך למועדון הלילה Sisyphos. על מנת להגיע אליה באופן ישיר צריך להתחבר עם קו הטראם החשמלית M-21 ולרדת בתחנת Gustav-Holzmann-Str הסמוכה למקום. אפשרות אחרת היא לנסות להגיע לאחת מתחנות הרכבת המהירה (S-bahn) הנמצאות באופן יחסי באיזור: כמו תחנת Rummelsburg בה עובר הקו S3 או תחנת Nöldnerplatz בה עוברים הקווים S5, S7, S75, אך יש לקחת בחשבון שגם מתחנות אלו מדובר בכרבע שעה עד 20 דקות הליכה ברגל. אופציה נוספת היא נסיעה במונית: נסיעה מאיזורים הקרובים יותר לחלקים המזרחיים של רובע מיטה (Mitte) כמו כיכר אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz) אמורה לקחת בערך כ-15 דקות כך שהיא לא תהיה יקרה במיוחד.

פסטיבל האורות של ברלין – הפסטיבל הגדול של אמנות האור

אם אתם מתעניינים במיוחד באומנות שמתבססת על אור ואמצעי תאורה ייתכן מאוד שתרצו להגיע לעיר בחודש אוקטובר בו מתקיים מדי שנה פסטיבל האורות של ברלין (Festival of Lights) הנמשך כעשרה ימים. הפסטיבל הוא אירוע מיוחד בו עשרות מבין המבנים המרכזיים של ברלין מוארים באורות צבעוניים ומוקרנים עליהם יצירות אומנות שכולן נעשות באמצעות אור. בפסטיבל האורות של ברלין ניתן למצוא מיצגי אור רבים בסגנון דומה לזה שניתן למצוא בתערוכת Dark Matter אך מדובר באירוע עולמי בקנה מידה גדול בהרבה בו מוצגות יצירות חדשניות ומקוריות שעושות גם הן שימוש באמצעים אינטראקטיביים ומשלבות תאורה עם סאונד ואלמנטים של תנועה.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן