ברלין
Search
Close this search box.

סיור ברלין האלטרנטיבית

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

סיור ברלין האלטרנטיבית

ברלין האלטרנטיבית - סיור מיוחד שאסור לפספס!

ברלין היא עיר בעלת הרבה אלמנטים. מצד אחד היא עיר בירה אירופאית קלאסית עם מבנים מונומנטליים, אופרות, קתדרלות, תיאטראות, שערי ניצחון, מוזיאונים ואנדרטאות. מצד שני ברלין היא גם בירת התרבות האלטרנטיבית של אירופה והיא ידועה בתור עיר בה מתקיימות סצנות ותת תרבויות רבות המבטאות את עצמן דרך חיי הלילה, בתי קפה והברים אלטרנטיביים, חנויות פופ אפ ובכל מה שכולל מרקם החיים העירוני. אחת האפשרויות המומלצות ביותר למי שמבקרים בברלין ורוצים להכיר גם את הסצנות האלטרנטיביות והאורבניות של העיר היא לצאת לסיור מודרך בעקבות ברלין האלטרנטיבית בו אתם מקבלים הזדמנות לחוות את אמנות הרחוב המדהימה של העיר, להסתובב בשווקים עירוניים, ברובע בתי קפה האופנתיים ביותר, לראות את מגורי האמנים ולהכיר מקרוב את השכונות הרב תרבותיות של העיר.

סיור ברלין האלטרנטיבית - מה רואים?

סיור ברלין האלטרנטיבית הוא סיור רגלי שמשלב גם נסיעה בתחבורה ציבורית ונמשך כ-4 שעות. הסיור מתקיים בעיקר בשכונות אשר נמצאות בשלושת הרבעים האלטרנטיביים המרכזיים של ברלין: רובע פרידריכסהיין (Friedrichshain), רובע קרויצברג (Kreuzberg) ורובע נויקלן (Neukoln). את הסיור מלווה מדריך מקומי צעיר בעל ידי על התרבות המקומית ובמהלכו אתם מוזמנים לגלות את הזהות האלטרנטיבית המדהימה של ברלין הכוללת קהילות ממקומות רבים שונים ברחבי העולם, בייחוד מטורקיה ואפריקה וכן גם קהילת להט"ב מהגדולות בעולם. האזינו לכמה סיפורים מדהימים של תנועות תרבותיות רבות ושונות שתפסו אחיזה בעיר ובואו לראות את ברלין האמיתית והרב תרבותית ואת השכונות שמהוות את הסיבה האמיתית להיותה של העיר מקום שמושך צעירים רבים מכל רחבי העולם שבוחרים להגר אליה.

במהלך הסיור תבקרו באזורים המרכזיים בהם אפשר למצוא בתי קפה מקומיים וחנויות. אתם תלכו בעקבות המבנים הארכיטקטוניים המרכזיים של השכונות של מזרח ומערב ברלין ותלמדו גם על ההיסטוריה של אוכל הרחוב של האיזור ובין היתר גם של נקניקיית הקארי וורסט (Currywurst) הברלינאית המפורסמת.במהלך הסיור אתם תעברו בין גלריות אמנוות עכשוויות שנמצאים גם באזורים תת קרקעיים שלא הייתם מגלים לבדכם, תלכו על פני תעלות המים שמהוות את איזורי הבילוי המרכזיים של המקומיים ותלמדו על סצנת הסקאוטינג – ההתיישבות הלא חוקית בבתים נטושים שהייתה נפוצה במיוחד בשנים שלאחר נפילת חומת ברלין. כמו כן כמובן שתשמעו גם על ההיסטוריה של שנות המלחמה הקרה מנקודת מבט המתמקדת באופייה של התרבות האלטרנטיבית שפרחה בעיקר באיזורי מערב ברלין גם בשנים אלו.

הסיור האלטרנטיבי מעניין כיוון שהוא מציע נקודת הסתכלות אחרת על העיר. במקום ללכת למקומות המובנים מאליהם שעוצבו במיוחד למשוך תיירים אתם מזומנים לראות את ברלין האמיתית, המחוספסת, וללמוד על הנושאים המעסיקים את המקומיים בחיי היום יום שלהם. אתם תגלו כיצד הפעילים והאמנים של ברלין נלחמים נגד התרחבות התאגידים והשתלטות של חברות נדלן גדולות בעיר ההולכת ומתייקרת, בין היתר באמצעות מחאות רבות שנוכחות בחיי הרחוב וכמובן דרך כתובות הגרפיטי אשר נפוצות במיוחד בשכונות בהן תבקרו במהלך הסיור.  בסוף הסיור אתם תגיעו לאחד המקומות המיוחדים ביותר בעיר – YAAM – מקום תרבות אלטרנטיבית בסגנון ג'מייקני שהוא גם בר / מועדון מסיבות. ב-YAAM אתם מוזמנים להירגע מהקצב המהיר של העיר, לשבת על החוף המלאכותי שעוצב במקום ולשתות קוקטייל ג'מייקני מגניב או בירה. הבר פתוח בכל יום החל משעות הצהריים ועד לשעות הקטנות של הלילה / הבוקר והוא מקום מסביר פנים עם בר ומסעדה, הרבה אנשים מתרבויות שונות ומוזיקה מעולה.

תכנון הביקור ודרכי הגעה אל סיור ברלין האלטרנטיבית

סיור ברלין האלטרנטיבית מתקיים לכל אורך השנה אבל מומלץ במיוחד למבקרים בחודשי הקיץ. נקודת המפגש היא מול הסניף של מסעדת VAPIANO הממוקם באיזור מגדל הטלוויזיה (TV Tower) שבכיכר אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz). על מנת להגיע לשם פשוט קחו את אחת הרכבות המהירות (S-bahn) או הרכבות התחתיות (U-bahn) המגיעות כמעט מכל מקום בעיר לתחנות הרכבת של הכיכר. בנוסף חשוב לדעת שכיוון שבמהלך הסיור אתם גם נוסעים בין נקודות מסוימות בתחבורה ציבורית כדאי להצטייד מראש בכרטיס יומי התקף לאיזורים AB כדי לא להתעכב במהלך הסיור. נקודת הסיום של הסיור היא בבר YAAM אשר נמצא בסמוך לגלריית איסט סייד (East Side Gallery).

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן