ברלין
Search
Close this search box.

מוזיאון טרבאי – מוזיאון לרכבי אספנות בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מוזיאון טרבאי – מוזיאון לרכבי אספנות בברלין

אחד הדברים הידועים ביותר על גרמנים הוא חיבתם הגדולה לרכבים. בגרמניה פועלת מזה שנים תעשיית רכב גדולה ומפוארת הכוללת כמה מהחברות הידועות והמובילות בעולם כמו מרצדס, פולקסווגן, ב.מ.וו, אאודי, פורש ועוד. מה שחלקכם בטח לא יודעים ותופתעו לגלות זה שגם בגרמניה המזרחית הייתה תעשיית רכבים שנשלטה בעיקר בידי מכונית מדגם אחד פופולרי מאוד – טראבנט (Trabant) המכונה גם טראבי. מוזיאון טרבאי בברלין (Trabi Museum Berlin) מוקדש כולו להיסטוריה של המכונית הזו לצד רכבי אספנות נוספים מגרמניה.

על ההיסטוריה של רכב הטרבאנט

חברת ייצור המכוניות HQM Sachsenring GmbH הוקמה בעיר ציווקאו – שממוקמת עמוק בחלקים המזרחיים של גרמניה ונחשבת לעיר נידחת בגרמניה. לאחר כל מיני ניסיונות כושלים לייצר רכבים מסוגי שונים, לרבות רכבי יוקרה, החל החברה לייצר בשנת 1957 את רכב הטרבאנט. בשנים אלו שלאחר מלחמת העולם השנייה גרמניה הייתה מחולקת למזרח ומערב ובעוד שכל חברות המכוניות הגדולות פעלו בשטחים שהיו שייכים למערב, הייחודיות של החברה הייתה בהימצאותה במזרח. כך מהר מאוד החל הטארבי להיות רכב פופולרי למדי, על אף שמבחינה טכנולוגית הוא היה נחות ביחס לדגמים שהציעו חברות הרכב המערב גרמניות. בין היתר המנוע ששימש את הרכב, שנפחו היה בסה"כ 600 סמ"ק היה במקור מנוע המיועד לאופנעים והוא היה פולט עשן רב. הטראבי היה מעיין גרסת סוסיתא של מזרח גרמניה שנועדה להתחרות ברכבי החיפושיות של חברת פולקסווגן שפעלה באותן שנים במערב גרמנית. לרכב היו שתי דלתות בלבד וארבעה מושבים וקרוב ל-4 מיליון דגמים ממנו יוצרו לאורך השנים. לאחר פירוק גרמניה המזרחית בשנת 1991 נפסק הייצור של הטראבי וחברת האם שלו עברה לפעול תחת פולקסווגן ולבסוף פשטה רגל. על אף זאת עד היום נחשב הרכב לפריט נוסטלגי במיוחד ועדיין ניתן למצוא דגמים נדירים שלו שנוסעים ברחבי גרמניה.

מה רואים במוזיאון טראבי

במוזיאון הטראבי תוכלו להיות עדים להיסטוריה של מכונית הטראבי דרך הצגה של הרכבים והדגמים השונים שיוצרו ל לאורך יותר מ-30 השנים בהן פעלה המכונית. במוזיאון תוכלו למצוא את הדגמים הנדירים ביותר של הטראבי, צד רכבי אספנות שונים ומכוניות מירוץ, כלי רכב צבאיים, ג'יפים, וניידות משטרה. הרכב הישן ביותר במוזיאון הוא ה- DKW שהיה אבטיפוס של הטראבי אשר יוצר עוד בשנות ה-30. בביקור במוזיאון תוכלו ללמוד על החשיבות של הרכב בקרב תושביה הישנים של גרמניה המזרחית ומעבר לכך בחנות המזכרות ביציאה תוכלו לקנות מזכרות שמוקדשות כולן למכונית הקלאסית.

תכנון הביקור ודרכי הגעה למוזיאון טראבי

מוזיאון טראבי פתוח בכל ימות השבוע בין השעות 11:00 בבוקר ל-16:00 אחר הצהריים. ניתן להזמין מראש כרטיסים או לקנות במקום. שימו לב כי מחזיקי כרטיס ההטבות של ברלין (Berlin Welcome card) נהנים מהנחה משמעותית ברכישת כרטיסים לביקור במוזיאון, לצד הטבות נוספות ביותר מ-60 מוזיאונים ואטרקציות ברחבי ברלין וכן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

המוזיאון ממוקם ברחוב Zimmerstraße 14-15 בסמוך למעבר הגול המפורסם צ'ק פוינט צ'רלי (Check Point Charlie) אשר כיום הפך לאתר עלייה לרגל לתיירים רבים ולאחת הנקודות החשובות ביותר בעיר ובין היתר יש בו מסעדות, דוכני מזון וחנויות מזכרות – כך שזה בהחלט איזור שכדאי להגיע אליו במהלך ביקורכם בעיר. ההגעה למוזיאון פשוטה באמצעות תחנת הרכבת התחתית Kochstraße בה עובר קו הרכבת U-6. במרחק הליכה קצרה משם נמצאת גם תחנת הרכבת התחתית Stadtmitte בה עוברים הקווים U-6 וU-2.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן