ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגלריה הלאומית הישנה

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

הגלריה הלאומית הישנה

הגלריה הלאומית הישנה של ברלין (berlin old national gallery) הנקראת גם "Berlin Old National Gallery" היא מוזיאון לאמנות קלאסית הנמצא באי המוזיאונים (museum island) – איזור המוזיאונים המרכזי של ברלין. המוזיאון שוכן במבנה מפואר מאוד שבנייתו הושלמה בשנת 1876 בהתבסס על תכונותיו של מלך פרוסיה פרידריך וילהלם הרביעי. מבנה המוזיאון ספג נזק כבד מהפצצות של מלחמת השנייה אך שוקם במהלך השנים ובמיוחד לאחר איחוד גרמניה שוחזר ושופץ והוחזרו אליו אוספיו המרכזיים. כיום משמש המבנה כמוזיאון לאמנות קלאסית ורומנטית אשר מדי שנה פוקדים אותו למעלה מ-300,000 מבקרים.

מה מוצג בגלריה הלאומית הישנה

האוספים של הגלריה הלאומית הישנה כוללים יצירות רומנטיות וקלאסיות ביניהן של ציירים גרמנים דוגמת קספר דויד פרידריך וקארל פרידריך שינקל וכן יצירות של גדולי הציריים האימפרסיוניסטיים הצרפתיים כמו קלוד מונה ואדוארד מאנה. גם אמנות מודרנית יותר של ראשית המאה ה-20 מוצגת במוזיאון דרך יצירותיהם של אמנים כמו מקס ליברמן.

התערוכות במוזיאון מחולקות לשלושה חלקים שונים המפורדים לפי נושאים. כך, בקומה הראשונה תוכלו למצוא את אוסף ציוריו של הצייר הגרמני אדולף פון מנזל שחי בברלין ועסק בנושאים גרמניים ובעיקר במשפחת המלוכה הפרוסית והמלך פרידריך. באותה קומה ישנם גם פסלים קלאסיים מוכרים. הקומה השנייה מוקדשת לציור האימפרסיוניסטי ובין היתר גם לאוגוסט רנואר, פול סזאן, ואדגר דגה. הקומה השלישית כוללת אמנת גרמנית של תחילת המאה ה-19 והציורים החשובים ביותר מהתקופה הרומנטית.

תכנון הביקור

מוזיאון הגלריה הלאומית הישנה פתוח בימים שלישי עד ראשון בין השעה 10:00 בבוקר ל-18:00 בערב. כרטיסים לביקור ניתן להזמין מראש או לרכוש במקום. מי שרוכש את כרטיס ההטבות של ברלין מקבל הנחה משמעותית בקניית הכרטיסים למוזיאון לצד הנחות ביותר מ-60 אטרקציות ומוזיאונים נוספים בברלין וכן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

ההגעה למוזיאון בתחבורה ציבורית פשוטה בזכות תחנת הרכבת המהירה (s-bahn) של איזור האקשה מרקט (hackescher markt) הסמוך. בהגעה דרך אחד מהקווים: S1. S3. S5. S7. S9 מדובר בהליכה קצרה. ההגעה אפשרית גם דרך שני קווי האוטובוס המרכזיים של ברלין – קו 100 וקו 200, מי שמגיע ברגל יכול לעשות זאת בהליכה לא ארוכה מדי מכיכר אלכסנדרפלאץ (alexanderplatz) הנמצאת בקרבת מקום או מהשדרות המרכזיות של העיר אונטר דן לינדן (unter den linden) הממשיכות בצד המזרחי לאי המוזיאונים בו שוכן המוזיאון הישן.

מוזיאונים נוספים באי המוזיאונים

אם כבר הגעתם לאי המוזיאונים לא תרצו להחמיץ את הביקור במוזיאונים נוספים השייכים לאיזור. בין היתר תמצאו גם את מוזיאון בודה (bode museum) המציג אמנות מימי הביניים וראשית הרנסאנס יחד עם אמנות גותית, המוזיאון החדש (neues museum) המציג אמנות מצרית עתיקה, מוזיאון פרגמון (pergamon museum) המציג אמנות עתיקה מהמזרח,המוזיאון הישן בברלין (altes museum) המציג אמנות יוונית ורומית. וגם את מוזיאון הומבולדט פורום המודרני (humboldt forum) אשר נפתח בשנת 2020 ועוסק בתולדות האדם.

ממש ביציאה של הרכבת התחתית החדשה של ברלין 'Museumsinsel'

אנו ממליצים על זמן ביקור לפחות שעתיים כדי להיות מסוגל לבקר בכל שלוש הקומות בהן מוצגות העבודות.

הבניין, בסגנון ניאו-קלאסי מוקף בגנים מרהיבים, הוא כשלעצמו יצירת אמנות הראויה לביקור. במוזיאון יש בר, שירותים, לוקרים וחנות מתנות קטנה.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן