ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המבורגר באנהוף – מוזיאון לאמנות עכשווית בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

המבורגר באנהוף – מוזיאון לאמנות עכשווית בברלין

בברלין, בירת גרמניה קיימים מספר רב של מוזיאונים העוסקים בהיסטוריה, תרבות ואמנות מכל תקופה, החל מאמנות מצרית ויוונית קלאסית ועד לאמנות העכשווית והמודרנית ביותר. אחד המוזיאונים הבולטים בעיר לאמנות בת זמננו הוא המוזיאון לאמנות עכשווית, המבורגר באנהוף (Hamburger Bahnhof) הממוקם ברובע המרכזי של העיר המיטה (mitte), בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית של ברלין (Berlin central train station). המוזיאון נחשב לאחד מהמוזיאונים הנחשבים ביותר לאמנות עכשווית בעולם והוא בכלל מקום מומלץ לביקור לחובבי תרבות ואמנות.

אדריכלות ייחודית בהמבורגר באנהוף – ההיסטוריה של ההמוזיאון שהיה תחנת רכבת

ייחודו של ההמבורגר באנהוף הוא קודם כל במבנה שלו. המבנה נפתח בשנת 1846 ושימש במקור כתחנת הרכבת המרכזית לקו אשר נסע בין הערים ברלין והמבורג. אבל ההמבורגר באנהוף לא היה סתם תחנת רכבת, ובתכנונו שמו דגש על העיצוב בסגנון ניאו קלאסי שיצר תקדים לתחנות רכבות שנבנו לאחר מכן. לאחר מספר עשורים המקום לא הצליח לעמוד בתנועת הרכבות המתגברת ונסגר. בשנת 1904 החל לשמש כמוזיאון לתחבורה ושופץ והורחב בעשורים הבאים. בדומה למוזיאונים רבים בברלין גם הוא נפגע בתקופת השלטון הנאצי ומלחמת העולם השנייה והמבנה נותר במשך עשורים נטוש וללא שימוש, עד שבשנות השמונים השתלטה עליו מחדש עיריית ברלין וב-1996 הוא נפתח מחדש כמוזיאון לאמנות עכשווית כפי שהוא משמש עד היום, כאשר האדריכלות הייחודית ששימשה את תחנת הרכבת השתמרה ומורגשת בצורת המבנה. 

אמנות עכשווית בהמבורגר באנהוף

בהמבורגר באנהוף מספר תערוכות ששייכות לאוסף הגלריה הלאומית החדשה של ברלין. בין היתר תוכלו להנות מתערוכות קבועות ותערוכות מתחלפות של אמנות מודרנית ועכשווית – החל משנות השישים ועד היום. בתערוכות הקבועות ניתן למצוא יצירות של אמנים מודרניים גרמנים וזרים כדוגמת: אריך מרקס, אנדי וורהול, רוי לינכשטיין, יוזף בויס ואנסלם קיפר. עוד ניתן למצוא אוספי ציור של ציירים כמו גרהרד ריכטר, א.ר. פנק, סיגמאר פולק ואימי קנובל.

התערוכות המתחלפות במוזיאון מציגות את מיטב האמנות העכשווית של אמנים בני ימינו ומשלבות גם אלמנטים חדשניים של מולטימדיה ואינטראקטיביות. לכן, ההמבורגר באנהוף מציע חוויה פעילה מאוד ושונה מהמוזיאונים הקלאסיים לאמנות. התערוכות מציגות ציורים, פסלים, אמנות קונספטואלית, מיצבים וגם מיצגים חיים בהם הקהל נדרש לקחת חלק אקטיבי. מי שסקרן לדעת עוד על הכיוון אליה הולכת האמנות בימינו ימצא עניין רב בתערוכות שיש למוזיאון להציע.

תכנון הביקור במוזיאון

אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם זמן בתור אפשר להזמין כרטיסים לביקור במוזיאון המבורגר באנהוף בלינק הבא. כמו כן, ניתן גם לקנות כרטיסים בהגעה למקום. אם אתם מחזיקים בכרטיס ההנחות של ברלין (visit berlin) תוכלו להנות לא רק מנסיעה בתחבורה ציבורית אלא גם בהנחה משמעותית בקניית הכרטיסים לביקור במוזיאון. בשטח המוזיאון תוכלו למצוא גם בית קפה נעים לישיבה.

מבחינת דרכי הגעה – המוזיאון ממוקם בסמוך לתחנה הרכבת המרכזית של ברלין (Berlin central train station) אשר מרכזת מספר רב של קווי רכבת בין עירוניים העוברים דרכה, וכן של רבי מקווי הרכבת המהירה של ברלין (s-bahn), קו הרכבת התחתית של ברלין (u-bahn) U-5 וגם מספר קווי אוטובוס שעוברים במקום. על אף מיקומו ברובע המרכזי של העיר איזור המוזיאון עצמו קצת מבודד ורחוק בהליכה מאתרים מרכזיים אחרים למעט מוזיאון הטבע (Natural History Museum) שנמצא בקרבת מקום, ולכן מומלץ להגיע אליו בתחבורה ציבורית דרך תחנת הרכבת המרכזית. מי שמגיע ברכב פרטי יוכל למצוא חנייה בתשלום במלון הסמוך לו.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן