ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיים רייד – אטרקציה בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

טיים רייד – אטרקציה בברלין

טיים רייד (Time Ride) היא אטרקציה אינטראקטיבית וחדשנית בברלין הממוקמת בסמוך למעבר הגבול לשעבר אשר עמד במרכז החומה שחצתה בין גרמניה המזרחית לגרמניה המערבית – צ'ק פוינט צ'רלי (Checkpoint Charlie). בטיים רייד המשתתפים מוזמנים לצאת למסע אחורה בזמן לעידן של תקופת המלחמה הקרה באמצעות שימוש בטכנולוגיית החדישה של מציאות מדומה (VR).

הפעילות בטיים רייד

המתקנים השונים בטיים רייד פועלים בטכנולוגיה מתקדמת של מציאות מדומה. במסגרת הפעילות המשתתפים מקבלים בין היתר משקפי מציאות דומה חדשניים באמצעות הם יכולים לגלות כיצד נראו החיים בברלין בזמן שחומת ברלין חצתה אותה וכן את הנעשה משני עבריו של מסך הברזל: בין היתר תוכלו לחצות את צ'ק פוינט צ'רלי, לשמוע סיפורים אישיים של אנשים שחיו במזרח ברלין ובמערבה ולראות את ההבדלים הגדולים שהתרחשו באותם שנים באותה עיר עצמה בין שלטון שטאזי מפחיד במזרח, לתרבות אלטרנטיבית פורחת במערב. 

הטיים רייד מציע דרכים חדשניות לצפות בצילומי ארכיון של ברלין של פעם והמבקרים בו מקבלים מבט מעמיק למתחים ששרו בעיר, באמצעות טכנולוגיה שמחייה את הכל והופכת את החוויה למוחשית מאוד, כך שאתם ממש יכולים להרגיש את הלחץ של חציית הגבול לדוגמה, ולהביט בכל התרחשות ב-360 מעלות. הפעילות עצמה מתחלקת לשלוש תחנות כאשר במרכזית שבהן אתם מתיישבים באוטובוס, שמים את משקפי התלת מימד ונכנסים לנסיעה שמתרחשת בברלין ב-1985, שם אתם עוברים על פני אתרים ידועים ממזרח ברלין והחומה שחלקם גם אינם קיימים כיום, בהחלט דרך אידיאלית לחוות מחדש את התקופה.

דרכי הגעה

הטיים רייד ממוקם כאמור בסמוך למעבר הגבול המפורסם צ'ק פוינט צ'רלי. על מנת להגיע לשם מומלץ לקחת את הרכבת התחתית (U-bahn) אשר התחנה הקרובה ביותר שלה היא Kochstrasse בה עובר קו הרכבת U-6 ובמרחק הליכה של כמה דקות מהמקום אפשר למצוא גם את תחנת הרכבת התחתית Stadtmitte בה עוברים הקו U-6 וU-2. המקום נמצא גם במרחק הליכה של כ-10 דקות מכיכר פוטסדאמר פלאץ (Potsdamer Platz) והקניון של ברלין (Berlin Mall).

מה עוד יש לעשות באיזור

צ'ק פוינט צ'רלי הוא אחת מהנקודות המתוירות ביותר בברלין בשל ההיסטוריה שלה, אך מבחינת משהו לראות שם אין יותר מדי. למרות זאת בשל הפופולריות שלו מסביב לאיזור תוכלו למצוא חנויות מזכרות וגם איזור קניות קטן. מי שמתעניין עוד בהיסטוריה של תקופת גרמניה המחולקת יכול למצוא במקום גם את פנורמת אסיסי (Asisi Panorama)  בה מיצג המוליטמדיה "מיצג החומה" מאפשר לחזור לתקופת החיים בעיר בטרם נפילת החומה גם כן ביום רגיל בשנות ה-80 כך שהמיצג אמנם שונה מהטיים רייד כיוון שאינו משתמש באמצעי מציאות מדומה אך הוא כן מזכיר אותו מאוד מבחינת המהות.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן