ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סיור גרפיטי בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

סיור גרפיטי בברלין

ברלין, בירת גרמניה היא עיר שידועה מאוד לא רק בזכות ההיסטוריה שלה אלא גם בזכות ההווה, חיי הלילה והתרבות האלטרנטיבית שפורחת בה. אחד הביטויים המרכזיים של התרבות האלטרנטיבית והפאנק מזה עשורים בברלין הוא הגרפיטי. בשכונות מסוימות בברלין אתם תרגישו שלא משנה לאן תביטו אתם תוכלו למצוא קירות המלאים בכתובות גרפיטי ובציורים. הגרפיטי הוא אחד מסמנניה המרכזיים של ברלין ואחת האפשרויות המוצעות למי שמבקרים בעיר היא להצטרף לסיור מודרך ששם במרכזו את תרבות הגרפיטי ולוקח אתכם למסע בין הכתובות והציורים השונים. מדובר בסיור אלטרנטיבי מעניין שמציע זווית ראיה מעודכנת להתבוננות על העיר.

על סיור הגרפיטי בברלין

סיורים מודרכים עלולים לעיתים להיות מרתיעים לחלק מהאנשים. המדריך עלול לשעמם, לספר לכם מידע בסיסי מאוד שיכלתם באותה מידה לקרוא בשתי דקות בטלפון, ולקחת אתכם בין כל האתרים הכי מובנים מאליהם, כאלו שבכל מקרה אם הייתם רוצים הייתם יודעים כיצד להגיע אליהם כבר לבד במהלך הביקור שלכם. בדיוק בגלל זה בברלין קיים היצג די רחב של סיורים תיירותיים מסוג אחר, כאלו שיוצאים מחוץ לקופסה, מהסיפורים ההיסטוריים הרגילים והאתרים הידועים ביותר, ומציעים למשתתפים נקודת התבוננות אחרת על העיר.

אחד הסיורים האלו הוא כאמור סיור הגרפיטי. סיור הגרפיטי הוא שונה קודם כל בשל מקום התרחשותו. אם רוב הסיורים התיירותיים הקלאסיים מתרחשים באיזורים הידועים של רובע מיטה (Mitte) – שהוא הרובע המרכזי של העיר ובו נמצאים כל המבנים החשובים כמו מגדל הטלוויזיה (TV Tower), שער ברנדנבורג (Brandenburger Tor) וגם כיכרות ורחובות מרכזיים כמו כיכר אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz) ושדרות אונטר דן לינדן (Unter den Linden), סיור הגרפטי ייחודי בכך שהוא מתקיים גם ברבעים קרויצברג (Kreuzberg) ופרידריכסהיין (Friedrichshain). רבעים אלו סמוכים למיטה אך נחשבים למרכז התרבותי והלב הפועם של העיר מבחינת חיי לילה, צעירים, ותרבות אלטרנטיבית. בעבר נחשבו השכונות לזולות מאוד ודי מוזנחות אך כבר מזה מספר שנים שהן הפכו גם כן ליוקרתיות ומטופחות.

אף על פי כן אופיין המחוספס של שכונות אלו עדיין השתמר וזה ניכר מאוד בציורי הגרפיטי. במהלך סיור הגרפיטי המדריך ייקח אתכם בין הפינות הנסתרות של השכונות – לא תראו מבנים איקונים או מקומות היסטוריים ידועים, אלא תעברו בין המבנים הנטושים של השכונות ותשמעו גם כן על היסטוריה – אך כזו שהיא אורבנית ומקומית יותר. תוכלו לגלות את טביעת ידם של אמנים מקומיים שמשאירים את חותמם על פני מקומות שונים ברחבי העיר ולנסות לעקוב אחר עבודותיהם, ותכירו את הציורים הצבעוניים ביותר שמוצגים על קירות ברלין. הגרפיטי בעיר כל הזמן מתחדש, בין היתר עקב עבודות מחיקה אגרסיביות של הרשויות כאשר הוא מצויר במקומות לא חוקיים, וזה גם מה שהופך את הסיור בעקבותיו למקורי ומפתיע. אתם תלמדו על המשמעויות הפוליטיות והחברתיות שעומדות מאחורי הכתובות השונות ותשמעו גם אגדות אורבניות על האמנים המקומיים.

מידע נוסף ודרכי הגעה לנקודת ההתכנסות

הסיורים מתרחשים ברוב ימות השבוע מלבד הימים שלישי וחמישי. הם יוצאים בכל פעם בשעה 13:00 בצהריים ונמשכים כ-3 שעות. הקבוצות מוגבלות לעד 20 אנשים ואם אתם לא מגיעים בעונת הקיץ כנראה שיהיו פחות מזה. נקודת ההתכנסות של הסיור נמצאת ברובע פרידריכסהיין בכתובת: Revaler Strasse 2 – בכניסה לסופרמרקט של רשת REWE. על מנת להגיע לשם כדאי לקחת את אחת הרכבות המגיעות לתחנת Warschauer Straße הנמצאית מספר דקות הליכה משם.  בין היתר עוברים בתחנה קווי הרכבת המהירה S-3, S-5.S-7, S-9, S-75 וקווי הרכבת התחתית U-1, U-3.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן