ברלין
Search
Close this search box.

גלריית ג'יימס סימון

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

גלריית ג'יימס סימון

גלריית ג'יימס סימון (james simon gallery) היא גלריה השוכנת באי המוזיאונים (Museum island) בברלין – קריית המוזיאונים המרכזית של בירת גרמניה. הגלריה מהווה למעשה את שער הכניסה לאי המוזיאונים, היא נבנתה שנים רבות לאחר בנייתם של המוזיאונים המרכזים בהשקעה של עשרות מיליוני יורו של ממשלת גרמניה אשר רצתה ליצור מבנה הכוונה ל-4 מיליון התיריים אשר פוקדים מדי שנה את אי המוזיאונים. הגלרייה קרויה על שמו של ג'יימס סימון, יהודי גרמני שהיה אחד מהתורמים הגדולים ביותר למוזיאונים של גרמניה. הקמת המוזיאון שנפתח בשנת 2019 נועדה בין היתר לשמר את שמו שנשכח מאז מותו בשנות ה-30 של המאה ה-20 ובמקביל גם חדר העבודה שלו שוחזר והוצב במוזיאון בודה הנמצא בסמוך.

מה רואים בגלריית ג'יימס סימון

בגלריית ג'יימס סימון תמצאו תערוכות שונות בנושא ההיסטוריה של אי המוזיאונים ושל המוזיאונים השונים שנמצאים בו אשר חלק קיימים כבר מאות שונים ונבנו על ידי משפחת המלוכה הפרוסית ששלטה בגרמניה. כמו כן מוצגות בגלריה תערוכות מתחלפות בנושאי אמנות. בנוסף מכיל המבנה של הגלריה כמו אודיטוריום לכנסים והרצאות, ספרייה, חנות ספרים וכן קפיטריה ומסעדה הפועלות לרווחת המבקרים. מומלץ לבדוק לפני הביקור מהי התערוכה המתחלפת המוצגת בגלרייה ואם היא מענינת אתכם, בהחלט יכול להוות התחלה מבטיחה לביקור באי המוזיאונים המיוחד של ברלין.

תכנון הביקור ודרכי הגעה

כרטיסים לביקור בגלריית ג'יימס סיימון ניתן לרכוש במקום או להזמין מראש. הגלרייה פתוחה בכל ימות השבוע בין השעות 10:00 בבוקר ל-18:00 בערב. מי שרוכשים את כרטיס ההטבות של ברלין יכולים להנות מכניסה חופשית לגלריה לצד הנחות משמעותיות ביותר מ-60 אטרקציות ומוזיאונים ברחבי ברלין וכן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

גלריית ג'יימס סיימון ממקומת כאמור באי המוזיאונים שהוא אחד המקומות המרכזיים ביותר בברלין וככזה הגישה אליו נוחה מאוד מכל רחבי העיר. בין היתר נמצאית באי תחנת הרכבת התחתית (u-bahn) בעלת השם museumsinsel אשר קו הרכבת U-5 עובר בה. בנוסף נמצאית הגלרייה רק במרחק הליכה קצר מכיכר אלכסנדרפלאץ (alexanderplatz) המרכזית אשר בה בנוסף לתחנת רכבת תחתית בה עוברים הקווים U-2 U-5 U-8 נמצאית גם תחנת רכבת מהירה (s-bahn) המרכזת קווי רכבת רבים וכן תחנות טראם חשמליות ואוטובוס רבות.

המשך הביקור באי המוזיאונים

גלריית ג'יימס סימון היא כאמור רק טעימה מאי המוזיאונים והביקור בה מיועד למי שרוצים להמשיך ולראות עוד מהמוזיאונים השונים שלאי יש להציע. בין היתר תוכלו למצוא באי המוזיאונים את המוזיאון הישן (altes museum) המציג תערוכות של אמנות יוונית ורומית קלאסית, המוזיאון החדש (neues museum) העוסק באמנות עתיקה ממצרים, מוזיאון בודה (bode museum) המציג תערוכות בנושא אמנות מתקופות ימי הביניים וראשית הרנסאנס לצד אמנות גותית, מוזיאון פרגמון (Pergamon museum) המציג תערוכות של אמנות עתיקה מהמזרח, הגלרייה הלאומית הישנה (altes national gallery) המציגה אוסף של ציורים קלאסיים מגרמניה וכן של האימפרסיוניזם הצרפתי, הומבולדט פורום (Humboldt forum) המציעה תערוכות אתנוגרפיות שונות בנושא תולדות האדם ובו תוכלו לראות תערוכות קבועות של אמנות מאפריקה ומזרח אסיה.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן