ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מופע קברט בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מופע קברט בברלין

"רפובליקת ויימאר" הוא הכינוי שניתן לתקופה ההיסטורית שבין השנים 1919 – 1933 בהם נהנתה גרמניה, והעיר ברלין בפרט מפריחה תרבותית. השנים היו התקופה שבין מלחמת העולם הראשונה לעליית המפלגה הנאצית לשלטון בהן אמנם שרר בגרמניה כאוס פוליטי אך מבחינה תרבותית ואמנותית: תרבות בילוי, צריכה, אופנה וחיי לילה התפתחו בה אלמנטים מודרניים שמלווים את התרבות המערבית עד היום. אחת היצירות המפורסמת שחוגגת את התקופה היא היצירה קברט (Cabaret) – מחזמר ותיק שעוסק בתרבות חיי הלילה ומועדני הקברט של ברלין בתחילת שנות ה-30. גם כיום מציג בעיר עיבוד מודרני ועכשווי של המופע שנשאר תמיד אהוב ורלוונטי ומהווה בהחלט חוויה מומלצת למי שמבקרים בעיר ורוצים להנות מהאווירה ההיסטורית המיוחדת של התרבות הוותיקה של ברלין.

מופע קברט בברלין - עיבוד חדש למחזמר הקלאסי

המחזמר קברט נוצר במקור בשנות ה-60 והתבסס על סיפורים שכתב כריסטופר אישרווד – סופר בריטי אשר חי בברלין בסוף שנות ה-20 ותחילת שנות ה-30 של המאה הקודמת. עלילת המחזמר עוסקת בדמותה של סאלי בולס – רקדנית במועדון קברט בברלין במהלך שנות ה-30, ובקליף ברדשאו – סופר אמריקאי שמגיע לברלין ומתאהב בסאלי. זמן ההתרחשות של העלילה הוא בדיוק בשנות שקיעתה של רפובליקת ויימאר התוססת של גרמניה  ורגע לפני עליית המפלגה הנאצית לשלטון. לא רק איכותיו המוזיקליות והדרמטיות אלא גם התקופה ההיסטורית אשר מרתקת רבים זה מה שגרם למחזמר, שעסק במתח בין חיי לילה ותרבות ליברלית ומשגשגת לבין הסכנה המתקרבת, להפוך מהר מאוד להצלחה מסחררת בכל העולם. לאורך השנים זכה המחזמר לעיבודים רבים, ביניהם גם בישראל, וכן נעשה בעקבותיו סרט אמריקאי מפורסם בשנות ה-70 שהפך לקלאסיקה.

מופע הקברט בברלין כיום נשאר נאמן למקור עליו הוא מבוסס וחוגג את הזוהר של תרבות הקברט שפרחה במועדוני הלילה הברלינאית באותה התקופה. המופע כולל הצגה דרמטית של האירועים אך הוא גם מיוזיקל עם שירים רבים שחלקם הפכו לקלאסיקות וביצועי ריקודים נוצצים של רקדניות ורקדנים מרשימים. שפת המופע היא אמנם גרמנית אך חלק מהשירים מבוצעים באנגלית כך שהוא מתאים לכל קהל. שימו לב כי המופע אינו מתאים לילדים מתחת לגיל 12. במקום עצמו, ממש כמו במועדני קברט ישנים, האורחים יושבים בשולחנות וניתן גם להזמין אוכל ושתייה מהמלצרים במקום תוך כדי המופע.

דרכי הגעה למופע הקברט

המופע מציג באולם TIPI AM KANZLERAMT שבאיזור הגבול המערבי של רובע מיטה (Mitte). המקום נמצא במרחק של פחות מ-10 דקות הליכה מתחנת הרכבת התחתית U-Bundestag בה עובר הקו U-5 אשר נוסע ממזרח מכיוון כיכר אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz) לאורך שדרות אונטר דן לינדן (Unter den Linden) ושער ברנדנבורג (Brandenburger Tor). אפשרות נוספת להגיע למקום היא באמצעות אחת מקווי הרכבת המהירה (S-bahn) המגיעים לתחנת הרכבת המרכזית של ברלין (Berlin Hauptbahnhof) ומשם ללכת בערך 15 דקות עד לאולם.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן