ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מופע שנות הזהב – שנות ה-20 בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מופע שנות הזהב – שנות ה-20 בברלין

מופע שנות הזהב – שנות ה-20 בברלין (Golden Years: The Twenties Variety Revue No. 2) הוא מופע מוזיקלי גדול המציג בתיאטרון וינטרגארטן (Wintergarden Varieté Theater)  הממוקם באיזור המערבי של ברלין. המופע חוזר לשנים המיוחדות אשר נחשבות לשנות הזהב של העיר – שנות ה-20 של המאה ה-20 בהן תרבות חיי הלילה ומופעי הקברט הגיעה לשיא ופריחה. מופע שנות הזהב מציג מספר ערבים מדי שבוע (בין ארבעה לחמישה) בשעות משתנות ונחשב לאחד המופעים הפופולריים ביותר בעיר.

מה צריך לדעת על מופע שנות הזהב – שנות ה-20 בברלין

מופע שנות הזהב הוא מופיע מוזיקלי אשר מסתכל על שנות העשרים המוזהבות של המאה הקודמת במרחק של 100 שנים לאחר מכן דרך שילוב של מלוא העוצמה של אמנות הבידור הגבוהה של ימינו. המופע הוא השתקפות קרובה מאוד ואותנטית של שנות ה-20 שעדיין ממשיכות לרתק אותנו עד היום – אבל הוא עושה זאת תוך מבט מפוכח על ההווה לצד ניסיון להראות מה צופנות לנו מאה השנים הבאות. האווירה שיוצר המופע – החל מהתפאורה המושקעת ועיצוב הבמה והאולם ודרך התלבושות המיוחדת, מאפשרת לצופים בו לחזור ולהכיר את יצורי הלילה המסתוריים והססגוניים שהסתובבו בברלין של שנות ה- 20 הזוהרות בהן תרבות חיי הלילה ומופעי הקברט פרחה. הגיבורים של מופע שנות הזהב כוללים כוכבי קרקס ידועים לצד ותיקי סצנת הקברט של ברלין שמקבלת ביטוי משמעותי במופע אשר השילוב בין אישיות כובשת ויכולות גבוהות עומדת בליבו. כמו כן, במאי המופע הקדיש תשומת לב מיוחדת לבחירת נשים חזקות תוך תשומת דגש לכך שהדימויים של נשים חזקות משנות ה-20 של המאה הקודמת ומאבקן לשוויון רלוונטיים גם היום כשהנושא בוער מתמיד – מה שבא לידי ביטוי דרך אמניות המופע המרשימות. 

גולת הכותרת של מופע שנות הזהב היא שלא רק הבמה עצמה, השירים, הריקודים והקברט מכניסים אתכם לאווירת שנות ה-20 אלא כל האווירה שנוצרת בהיכל התיאטרון תגרום לכם להרגיש כאילו נכנסתם למכונת זמן ואתם מבקרים בשנות ה-20 של רפובליקת ויימאר. האווירה המיוחדת נוצרת בזכות כך  שכל מבני התיאטרון – מהמבואה ועד לשירותים וכמובן הבמה עצמה – מהווים חלק מהמחזה, כולל הסדרנים והעובדים במקום שלבושים גם הם בהתאם. בנוסף לכך, הערב מציע גם חוויה קולינרית שמבוססת כולה על האוכל של תקופת ברלין הזוהרת ורפובליקת ויימאר והמסעדה ובית הקפה שפועלים במקום מציעים גם הם אוכל גורמה כך שאם אתם מתלבטים אם ללכת למסעדה או לתיאטרון – במופע שנות הזהב תוכלו לקבל את שניהם גם יחד. אורכו של המופע הוא שעתיים ו-40 דקות כולל הפסקה באמצע.

תכנון הביקור ודרכי הגעה לתיאטרון וינטרגרטן

מופע שנות הזהב נערך בשעות משתנות בימים רבים במהלך השבוע, לרוב בשעות הערב. בשל הביקוש הרב לכרטיסים מומלץ להזמין כרטיסים כמה שיותר זמן מראש. אם בא לכם לשדרג את החוויה מומלץ להגיע לפני כן למסעדה המפוארת הפועלת במקום ומציעה מגוון של מנות גורמה. 

תיאטרון וינטרגארטן ממוקם בגבול המערבי של רובע מיטה (Mitte) המרכזי של ברלין, בסמוך לרובע שרלוטנבורג (Charlottenburg) שנמצא באזור המערבי יותר של העיר. תחנת הרכבת הקרובה ביותר לתיאטרון היא תחנת הרכבת התחתית U Kurfürstenstraße בה עובר קו הרכבת U-3.  בנוסף קווי האוטובוס M85 ו- M48 עוברים בכיכר פוטסדאמר (Potsdamer Platz) אשר נמצאת במרחק של שלוש תחנות או בערך רבע שעה הליכה ברגל מהתיאטרון.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן