ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תצפית על ברלין – Panoramapunkt Berlin

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

תצפית על ברלין – Panoramapunkt Berlin

הפנורמה פונקט – שפירושה בגרמנית נקודת פנורמה, היא מגדל המספק תצפית פנורמית מרהיבה על ברלין מגובה של 106 מטרים. הפנורמה פונקט ממקומת באיזור מרכזי מאוד של העיר – כיכר פוסטדאמר (potsdamer platz) המרכז אפשרויות רבות ובהחלט מצדיק את ההגעה אליו במהלך הביקור בעיר.

מה עושים בפנורמה פונקט

הביקור בפנורמה פונקט נועד בעיקר למי שרוצים להתבונן על העיר מלמעלה. המעלית המהירה של הבניין בו נמצאת הפנורמה פונקט נחשבת למעלית המהירה ביותר בברלין והיא לוקחת את המבקרים במעלה 24 קומות בתוך 20 שניות בלבד, כך שלפני שתספיקו להבין היכן אתם נמצאים תמצאו את עצמכם כבר בגובה רב. בקומת התצפית ישנו בית קפה שמעוצב בסגנון שנות ה-30 וכולל לצד משקאות גם עוגות מומלצות.  בקומת התצפית  ישנה גם מרפסת – אשר בימים נעימים ניתן לצאת אליה ולנשום אוויר רענן מגובה רב במיוחד. 

במקום פועלת גם גלריה המציגה את ההיסטוריה העשירה של כיכר פוטסדאמר פלאץ –  איזור שנחרב לחלוטין לאחר מלחמת העולם השנייה ואשר הוזנח מאוד בתקופת המלחמה הקרה בשל היותו שוכן בדיוק על קו הגבול בין מזרח למערב. לאחר איחוד גרמניה נהפך האיזור של פוטסדאמר פלאץ לסמל של ההתחדשות העירונית המהירה שעברה על ברלין בכך שנבנו בה מבנים רבים מודרנים ומערביים מאוד והגלריה – לצד המבנה עצמו של הפנורמה פונקט – נועדו להנציח את אותה התחדשות ומודרנית של ברלין בימינו.

תכנון הביקור ודרכי הגעה

תצפית הפנורמה פונקט פתוחה בכל ימות השבוע: בקיץ בין השעות 10:00 בבוקר ל- 19:30 בערב ובחורף בין השעות 10:00 בבוקר ל-18:00 בערב. כרטיסים לתצפית ניתן להזמין מראש אונליין או בביקור במקום. שימו לב כי מחזיקי כרטיס ההנחות של ברלין (berlin welcome card) נהנים מהנחה משמעות בקניית כרטיסים לאטרקציה לצד נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

ההגעה לפנורמה פונקט פשוטה וקלה. בתחבורה ציבורית הכי נוח לכוון לתחנות הרכבת התחתית (u-bahn) או תחנת הרכבת המהירה (s-bahn) המשולבת במקום בשם: (s+u potsdamer platz) ומשם לעלות לכיכר בה נמצא מבנה התצפית.

מה עוד יש לעשות באיזור

הפנורמה פונקט ממוקמת כאמור באיזור כיכר פוטסדאמר פלאץ שהיא אחת הנקודות המרכזיות בברלין. בכיכר נמצאים בתי מלון רבים וגם הקניון של ברלין (Berlin Mall) – אחד הקניונים הגדולים ביותר באירופה הכולל מעל 300 חנויות, בתי קפה ומסעדות. עוד באותו איזור נמצא הסוני סנטר (sony center) – מרכז מודרני של חברת סוני הנבנה לכבוד המעבר למילניום החדש ובו מספר חנויות בתי קפה ומסעדות כשהכל סגור מתחת לכיפה שקופה ענקית המספקת צל בימי הקיץ החמים ומכסה מפני הגשם בזמן החורף. ברחוב בו נמצאית הפנורמה פונקט נמצא גם סניף של רשת ברהמיבל דונאטס (brammibal's donuts) – מותג דואנטס ברלינאי מקומי מומלץ במיוחד אשר בבעלותו כמה סניפים ברחבי העיר.

המשך הטיול באתרים נוספים ליד הפנורמה פונקט

מהפנורמה פונקט ניתן גם ללכת ברגל לאתרים נוספים.  במרחק של בערך 10 דקות הליכה נמצאת אנדרטת השואה (holocaust memorial) הבנויה מקוביות בטון בצורת מצבות ונפתחה בשנת 2004 לזיכרון היהודים שנרצחו בשואה. משם אם ממשיכים עוד מספר דקות ברגל במעלה הרחוב מגיעים לשער ברנדנבורג brandenburger tor – אחד מסמליה של ברלין, אשר מאחוריו נמצא גם בניין הרייכסטאג (reichstag building) המפורסם שמהכיפה שלו ניתן גם להתבונן בתצפית על פני העיר, אם כי נמוכה יותר מזו שמציעה בפנורמה פונקט. מי שמעוניין בקצת טבע יכול לקפוץ לפארק טירגארטן (tiergarten park) הסמוך הכולל שטחי דשא עצומים ומהווה מקום נפלא למנוחה והתרעננות.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן