ברלין
Search
Close this search box.

מוזיאון משחקי המחשב בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מוזיאון משחקי המחשב בברלין

מוזיאון משחקי המחשב בברלין (Computer Games Museum) הוא אחד המוזיאונים המיוחדים בבירת גרמניה. המוזיאון מציע מסע בהיסטוריה של משחקי המחשב, החל מהישנים ביותר ועד לתקופת המודרנית ומהווה על כן מקום שגם גיימרים וחובבי טכנולוגיה ומשחקים וגם מבוגרים שמתגעגעים למשחקים שליוו את ילדותם לא ירצו לפספס.

מה מוצג במוזיאון משחקי המחשב

בין האטרקציות של המוזיאון ניתן לשחק במשחקי המחשב הראשונים ובקלאסיקות ישנות של עולם המשחקים הוירטואלים. בין היתר מוצג במקום הסימולטור הראשון בתלת מימד – painstation משנת 2001 וכן פאקמן האהוב והמוכר בו ניתן לשחק באמצעות ג’ויסטיק ענק. המוזיאון מציג לא רק משחקי מחשב אלא גם קונסולות שונות שפותחו לאורך השנים, ביניהם גם מכונות מזל ופריטים נדירים כמו המחשבים הראשונים. במסע שעובר בין הטמגוצ’י שהיה כה פופולרי בשנות ה-90, למשחק GTA על גרסאותיו הראשונות ועד למשחקי נינטנדו של שנות ה-80 תוכלו לצלול במסע נוסטלגי חזרה לשנות הילדות שלכם.

המוזיאון יכול להתאים לילדים ולמבוגרים כאחד. הוא מעוצב באופן שמותאם למבוגרים אשר התבגרו בשנות ה-80 וה-90 ויכולים לחזור למשחקים שליוו אותם בילדותם. כמו כן הוא יעניין ילדים אשר יסתקרנו מללמוד על השינויים הטכנולוגיים שאירעו לאורך השנים בעולם משחקי המחשב ולהבין כיצד הטכנולוגיה והמשחקים הקיימים כיום השתכללו לאורך השנים.

תכנון הביקור והגעה למוזיאון

מוזיאון משחקי המחשב של ברלין פתוח בכל ימות השבוע בין השעות 10:00 בבוקר ל-20:00 בערב. כרטיסים ניתן להזמין מראש או לקנות במקום. שימו לב כי מי שרוכש את כרטיס ההנחות של ברלין נהנה מהנחה משמעותית גם בכניסה למוזיאון זה לצד 60 מוזיאונים ואטרקציות ברחבי ברלין וכן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

ההגעה אל המוזיאון פשוטה מאוד באמצעות קו הרכבת התחתית (U-bahn) המגיע לתחנת הרכבת U- Weberwiese הנמצאת בסמוך למוזיאון. בתחנה עובר קו הרכבת U-5 אליו ניתן להגיע בין היתר מתחנת הרכבת המרכזית של ברלין (berlin central station) או מתחנת הרכבת שבכיכר אלכסנדרפלאץ (alexanderplatz) המקומת כשלוש תחנות מהמקום ובמרחק 5 דקות נסיעה.

עוד על האיזור בו נמצא מוזיאון משחקי המחשב

מוזיאון משחקי המחשב הוא לא מוזיאון סטנדרטי ובהתאם גם המיקום שלו אינו כזה. בעוד ששאר המוזיאונים בברלין מרוכזים בעיקר באיזור של אי המוזיאונים (museum island) או בקולטורפורום (Kulturforum) מוזיאון משחקי המחשב ממקומם במרכזה של שכונת המגורים האופנתית והמגניבה פרידריכסהיין (friedrichshain) וליתר דיוק על השדרות המרכזיות של השכונה – שדרות קרל מרקס (karl marx allee). שמו של ההוגה הקומיניסטי הגרמני הוא לא מקרי, השדרה הייתה השדרה המרכזית של גרמניה המזרחית בשנות המלחמה הקרה. היא בנויה בהתאם באופן רחב מאוד ובהליכה בה מורגש מאוד שאתם מסתובבים בעיר מזרח אירופאית. בצאתכם מהמקום מומלץ להסתובב קצת בשכונה ולבדוק את בתי הקפה המקומיים או ללכת לאורך השדרה לכיוון מגדל הטלוויזיה שבכיכר אלכסנדרפלאץ.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן