ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השכרת אופניים בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

השכרת אופניים בברלין

ברלין, בירת גרמניה, היא עיר גדולה למדי. יש לא מעט דרכים להתנייד בברלין, וללא ספק הפופולרית ביותר שבהן היא תחבורה ציבורית, בעיקר בזכות רשת הרכבות המשוכללת שכוללת את הרכבת המהירה (S-bahn) והרכבת התחתית (U-bahn). את המרחקים הארוכים בין המקומות בעיר אפשר לעשות בהליכה רגל, אבל זה מאתגר וקשה ויקח לכם כנראה כמה ימים רק לנסות ולהקיף את המבנים המרכזיים של הרובע הראשי של העיר – רובע מיטה (Mitte). מסיבה זו, אחת האפשריות הטובות ביותר למי שמעוניינים לחקור את העיר אך עדיין להרגיש מקרוב את קצב החיים בה, היא להשכיר אופניים! בעזרת אופניים אתם יכולים לדווש את דרככם בקלות בין נקודות שונות בעיר ולחצות מרחקים גדולים בלי בעיה.

אופניים בברלין – הדרך האולטימטיבית להסתובב בעיר

היתרון של ברלין הוא בכך שכמעט בכל מקום בעיר אפשר למצוא שבילי אופניים, גם באיזורים הצפופים ביותר תוכלו לרכב בקלות ויש הפרדה ברורה בין המקומות השייכים להולכי רגל ולמכוניות לבין שבילי האופניים הנפרדים. גם במקומות בהם עליכם לרכב על הכביש הדבר פשוט מאוד בברלין בזכות כך שהכבישים בה רחבים למדי ולרוב אין בהם יותר מדי מכוניות כך שאפשר לנסוע בנוחות ובמהירות לאורכה ולרוחבה של העיר. היתרון בהשכרת אופניים הוא שאפשר לקשור אותם בקלות בכל מקום בעיר שמלאה בחניות מסודרות לאופניים. המשתנה היחיד שיש לקחת בחשבון הוא מזג האוויר –  אבל גם כאן הוא לטובת הרוכבים כשבקיץ לרוב הוא נעים למדי עם רוחות מרעננות כך שגם בימים החמים יחסית לא תזיעו יותר מדי במהלך הרכיבה, ובחורף הוא אמנם יכול להיות סוער אבל גם בגשם הרכיבה על אופניים היא עדיין פעילות פופולרית למדי בעיר.

לאן כדאי לנסוע באופניים בברלין

אז אחרי שהשכרתם אופניים השאלה החשובה היא לאן לנסוע? היתרון שלכם הוא בניידות וגמישות שמאפשרת לכם להגיע בקלות לנקודות שונות. ראשית כדאי לכם לבנות מסלול רכיבה ראשי שעובר בין המבנים המרכזיים של רובע מיטה. התחילו באיזור המזרחי של הרובע – בכיכר אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz) בה נמצא מגדל הטלוויזיה (TV Tower) המפורסם שהוא גם המבנה הגבוה ביותר בעיר. משם אתם יכולים להמשיך מערבה לכיוון אי המוזיאונים (Museum Island) בו נמצאים המוזיאונים החשובים ביותר בעיר וגם קתדרלת ברלין (Berliner Dom) המרשימה. לאחר מכן תוכלו לבחור אם להמשיך לאורך שדרות אונטר דן לינדן (Unter den Linden) – השדרות המרכזיות של הרובע שבקצה שלהן נמצא שער ברנדנבורג (Brandenburger Tor) או לבחור בדרך עוקפת שהיא מומלצת במיוחד לאופניים –  לנסוע לאורך נהר השפרי המרכזי החוצה את העיר דרך הטיילת היפה שלו שמגיעה גם לבניין הרייכסטאג (Reichstag Building). משם אתם יכולים להמשיך דרומה ולראות את אנדרטת השואה (Holocaust Memorial).

מעבר לכך ברלין היא גם עיר שמתאימה מאוד לרכיבה חופשית להנאה ולא בהכרח מתוך צורך לראות מבנים חשובים. בברלין יש לא מעט פארקים ושטחים מיוערים בהם ניתן לרכב לאורך שטחים גדולים בלי הפרעה. אחד מהם הוא הפארק הטבעי הגדול ביותר שאפשר למצוא במרכז העיר – פארק טירגארטן (Tiergarten Park). הפארק נמצא מאחורי שער ברנדנבורג ומתפרש מערבה לרובע שרלוטנבורג (Charlottenburg). בתוך הפארק תוכלו למצוא שבילים רבים המיועדים לרוכבי אופניים, ואיזורים מיוערים לצד פינות חמד שמתאימות למנוחה וישיבה. אפשרות נוספת למי שרוצים לרכב ללא הפרעה היא פארק טמפלהופר פלד (Tempelhofer Feld) – שדה תעופה ישן שהפך לשטח פתוח המשמש לרווחת התושבים ובו ניתן לנסוע על כבישים נטושים שהיו בעבר מסלולי המראה. בזכות תנאי המשטח הטובים הפארק משמש גם כמקום אימון של רוכבי אופניים מקצועיים.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן