ברלין
Search
Close this search box.

מוזיאון הטבע בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע בברלין (Museum für Naturkunde) הוא אחד ממוזיאוני הטבע החשובים בעולם. המוזיאון כולל 25 מיליון מוצגים יותר מ-10,000 זנים שונים של בעלי חיים. בין היתר המוזיאון מפורסם בכך שהוא מחזיק בשלד אמיתי של דינוזאור עומד ושריד של ציפור קדומה. מוזיאון הטבע הוא חוויה מרתקת לחובבי מדע והיסטוריה המתאימה לביקור לכל המשפחה.

ההיסטוריה של מוזיאון הטבע בברלין

האוספים של מוזיאון הטבע בברלין החלו להיות מוצגים כבר לפני יותר מ-300 שנה אך הוא נוסד באופן רשמי ב-1810. הוא עבר למבנה בו הוא שוכן כיום בשנת 1899 וניזוק קשות בהפצצות של מלחמת העולם השנייה, מה שהוביל לשיפוץ ארוך שהסתיים סופית רק בשנת 2011. מאז 1993 התערוכות במוזיאון הטבע בברלין מתחלקות לשלוש מחלקות – מינרלוגיה – העוסקת במדע המינרלים, זואולוגיה – העוסקת בחקר בעלי החיים הקיימים ופלאונטולוגיה העוסקת בחקר מאובנים ובעלי חיים שנכחדו.

מה רואים במוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע בברלין הוא די גדול, אפשר להבין זאת בהתחשב בכך שהצגת שלדים של דינוזאורים תופסים מקום רב מאוד בחלל. הדינוזאורים מהווים חלק עיקרי וכנראה המפורסם ביותר במוזיאוון והשלדים והעצמים השונים במוזיאון מציגים את ההיסטוריה וההתפתחות שלהם כמו גם של בעלי חיים ומאובנים שונים. באוספים ניתן למצוא חסרי חוליות וגם בעלי חוליות שנכחדו ונאספו על ידי הגרמנים עוד במאות הקודמות, כך שהוצגו במוזיאון כבר למעלה מ-200 שנים. בכלל הגרמנים גאים מאוד בכך שרוב המוצגים במוזיאון נאספו על ידי ארכיאולוגים וחוקרים גרמנים שהיו חלוצים ביציאה למסעות ברחבי העולם, בין היתר בניו זילנד – כך שגם פוחלץ של שד טזמני אפשר למצוא במוזיאון. בנוסף השלד של הג'ירפטיטאן המוצג במוזיאון הוא נדיר ונחשב לאחד מהגדולים בעולם. 

מעבר לשלדים ישנם גם אוספים של חומרים שונים ומינרלים, ובמוזיאון ניתן גם למצוא את אוסף הענבר הגדול בעולם. בנוסף המוזיאון מספק הסברים מדעיים שונים על מערכת השמש, החלל ולצד מוצגים שונים של דינוזאורים ופוחלצים הוא נחשב גם לחוויה מלמדת מאוד על עולם הטבע בכללותו שמרתקת מבוגרים וילדים גם כן. 

כרטיסים למוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע בברלין פתוח בין הימים שלישי – שישי בין השעות 09:30 בבוקר ל-18:00 בערב ובימי שבת וראשון בין 10:00 בבוקר ל-18:00 בערב כאשר בימי שני הוא סגור. כרטיסים לביקור במוזיאון ניתן להזמין מראש או לרכוש במקום. הכניסה חינם לילדים עד גיל 4 וילדים בין גיל 5-14 זכאים גם להנחה. שימו לב כי מחזיקי כרטיס ההטבות של ברלין (Berlin Welcome Card) זכאים להנחה משמעותית מאוד ברכישת כרטיסים למוזיאון לצד הנחות בעוד יותר מ-60 מוזיאונים ואטרקציות שונות ברחבי ברלין וכן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

תכנון הביקור ודרכי הגעה למוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע בברלין ממוקם ברחוב Invalidenstr. 43 . זהו איזור אשר שייך עדיין לרובע מיטה (Mitte) המרכזי של העיר, אך עם זאת בניגוד למוזיאונים אחרים הוא אינו כולל אטרקציות רבות באיזור עצמו אך כן במרחק של רבע שעה הליכה מהן כך שלא מדובר באיזור מנותק לגמרי. הכי נוח להגיע אליו באמצעות הרכבת התחתית (u-bahn) אשר התחנה שלה U Naturkundemuseum בה עובר הקו U-6 נמצא בקרבת מקום. אם כבר הגעתם לאיזור אולי תרצו לבדוק גם את מוזיאון ההמבורגר באנהוף (Hamburger Bahnhof) – אשר נמצא בקרבת מקום. זהו מוזיאון אשר מציג תערוכות בנושאים של אמנות עכשווית דרך ציורים פסלים ורישומים וידוע בזכות המבנה בו הוא שוכן אשר שימש בעבר כתחנת רכבת.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן