ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון הריגול של ברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מוזיאון הריגול של ברלין

מוזיאון הריגול של ברלין (German Spy Museum) הוא אטרקציה חוויתית לכל המשפחה אשר נמצא באיזור כיכר פוטסדאמר (Potsdamer Platz) המפורסמת. המוזיאון הוא אטרקציה אינטראקטיבית על ההיסטוריה וכן העולמות הפנטסטיים של הריגול אשר מיועדת לכל המשפחה כך שגם ילדים וגם מבוגרים יכולים להנות ממנה.

מה עושים במוזיאון הריגול

מוזיאון הריגול נפתח לקהל בשנת 2015 וניתן למצוא בו למעלה מ-1000 מיצגי מולטימדיה המופיעים על גבי יותר מ-300 מסכים שונים ומספרים על ההיסטוריה של עולם הריגול – האמיתי והבדיוני. במסגרת הפעילות תוכלו ללמוד את שיטות השירות החשאי המדהימות בהן השתמשו דמויות מפורסמות כמו אוליבר קרומוול, נפוליאון ודמויות היסטוריות אחרות.. במוזיאון תקבלו גם הסבר מפורט על אמנות הריגול – החל מטכניקת הצופן שהמציא יוליוס קיסר, דרך מלחמת העולם הראשונה, מלחמת העולם השנייה, המלחמה הקרה ועד ימינו. אך לא רק דמויות היסטוריות מוצגות במוזיאון הריגול – חלק נכבד ממנו מוקדש גם למרגל הפיקטיבי הנודע ג'יימס בונד.

הפעילות במוזיאון הריגול היא אינטראקטיבית ודורשת השתתפות פעילה מקהל המבקרים במקום. בין היתר תוכלו להשתתף במשימות ריגול מיוחדות כמו פענוח קודים סודיים, ניווט במבוך לייזר המפעיל אזעקות ומאתגר במיוחד ילדים וכן סימולטור המדמה פריצה לאתרים מפורסמים ושימוש בשיטות מיוחדות כמו צופן מורס וקריפטולוגיה. במספר עמדות במוזיאון תוכלו ללבוש בגדי מרגלים ולהצטלם במקום. אם כבר מצלמות – במהלך הפעילות במוזיאון אתם תראו את עצמכם גם דרך המצלמות הרבות שעוקבות אחרי המבקרים. מוזיאון הריגול לוקח את עולם הריגול באופן רציני אך גם מבדר ויוצר חוויה המשלבת בין ההיסטוריה של גרמניה לבין העולם הפנטסטי של המרגלים.

תכנון הביקור במוזיאון הריגול ודרכי הגעה

מוזיאון הריגול פתוח בכל ימות השבוע בין השעות 10:00 בבוקר ל-20:00 בערב. כרטיסים למוזיאון ניתן להזמין מראש או לקנות במקום. שימו לב כי מחזיקי כרטיסי ההנחות של ברלין נהנים מהנחה משמעותית ברכישת כרטיסים למוזיאון לצד הנחות ביותר מ-60 מוזיאונים ואטרקציות נוספות ברחבי ברלין וכן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

המוזיאון ממוקם במבנה הנמצא ממש בסמוך לקניון של ברלין (Berlin Mall) – אחד הקניונים הגדולים ביותר באירופה הכולל יותר מ-300 חנויות בגדים וכן מסעדות ובתי קפה. האיזור שאתם צריכים להגיע אליו הוא  כיכר פוטסדאמר פלאץ המרכזית כאשר המוזיאון נמצא בכיכר קטנה יותר הנקראת לייפציגר פלאץ (Leipziger Platz) אך תחנת הרכבת זהה. ההגעה לכיכר פשוטה במיוחד באמצעות תחבורה ציבורית בזכות התחנה הגדולה s+u potsdamer platz המשלבת את הרכבת המהירה (s-bahn) והרכבת התחתית (U-bahn) של ברלין לצד מספר קווי אוטובוס מרכזיים העוברים גם כן במקום.

שאלות ותשובות נפוצות

הביקור במוזיאון הריגול מתאים לכל המשפחה, ומבוגרים יוכלו להנות ממנו באמת. ילדים – תלוי בגיל, אם הם קטנים מדי זה עלול להיות קצת מפחיד או לא מובן כך שההמלצה הרשמית של המוזיאון היא החל מגיל 8, אבל אפשר גם לפני.

במרחק הליכה קצר ממוזיאון הריגול, במרכז סוני סנטר (Sony Center) שבכיכר פוטסדאמר פלאץ תוכלו למצוא את הלגו לנד של ברלין – מוזיאון הלגו הגדול המשלבת פעילות שילדים אוהבים.

בברלין אפשר למצוא גם את מוזיאון השטאזי (Stassi Museum) שמספר על ההיסטוריה האמיתית של הריגול שהתבצע על ידי השלטון הקומוניסטי בתקופת גרמניה המזרחית ומציגי את אמצעי הריגול האמיתיים ששימשו את הארגון.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן