ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אוטובוס התיירים – הופ און הופ אוף

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

אוטובוס התיירים – הופ און הופ אוף

אחת השאלות המרכזיות שעולות בתחילת הביקור בעיר גדולה בה מעולם לא הייתם היא מאיפה מתחילים? השאלה הזו רלוונטית על אחת כמה וכמה בברלין, עיר הבירה של גרמניה, שהיא עיר עצומה בגודלה המשתרעת על פני שטח 890 קמ"ר, מה שהופך אותה לגדולה פי 9 (!) מפריז. בברלין חיים כיום יותר מ3.6 מיליון תושבים וכיאה לעיר כה מרכזית וגדולה היא כוללת אטרקציות רבות אשר אינן מרוכזות על פני איזור קטן וצפוף אלא מפוזרות על פני שטח גדול מאוד ברבעים המרכזיים של העיר. 

על מנת להתמודד עם הגודל הזה, שעלול במבט ראשון להרתיע את מי שאוהבים לראות ולהבין את המרחב העירוני בו הם מטיילים והאתרים השונים על פניהם הם חולפים הומצאה האטרקציה הפופולרית – אוטובוס התיירים הופ און הופ אוף (Hop on hop off). אוטובוס התיירים מציע נסיעה בין כל האתרים החשובים ביותר בברלין והוא אטרקציה שכדאי מאוד לקחת בה חלק, ובמיוחד בימים הראשונים שלכם בביקור עיר.

הפעילות באוטובוס התיירים של ברלין

הנסיעה באוטובוס התיירים של ברלין מלווה במדריך קולי המוצע בעשרים שפות שונות ביניהן באנגלית כמובן. זמן הנסיעה הכולל מנקודת ההתחלה עד לנקודת הסיום במסלול המלא אורכת שעתיים וחצי, אך חשוב להבין כי הקונספט של  אוטובוס התיירים של ברלין מהסוג של הופ אוף הופ אוף – שפירושו קפצו פנימה וקפצו החוצה – מיוחד בכך שהוא מציע לא בהכרח רק סיור רציף אלא מאפשר לרדת ולעלות מחדש לאוטובוסים הבאים בכל אחת מהתחנות בהן הוא עוצר. 

המסלול של אוטובוס התיירים עובר בין היתר ברובע מיטה (mitte), הרובע המרכזי והחשוב של ברלין, דרך כיכר אלכסנדרפלאץ (alexanderplatz) שממוקמת בחלק המזרחי של הרובע ושער ברנדנבורג (brandenburger tor) הנמצא בחלק המערבי של הרובע. בין היתר הוא נוסע במיטה על פני שדרות אונטר דן לינדן (unter den linden) המפורסמות. עוד עובר האוטובוס – שמסלולו סיבובי ומעגלי, ברובע שרלוטנבורג (charlottenburg) היוקרתי שבו נמצא פארק טירגארטן (tiergarten) ושדרות הקורפונסטדאם (kurdunstdam) המכונות קודאם.

הזמנת כרטיסים לאוטובוס התיירים של ברלין

הכרטיסים לאוטובוס התיירים מחולקים לשלוש דרגות שונות המאפשרות לכם גישה ל-24 שעות, 48 שעות או 72 שעות והמחירים כמובן משתנים בהתאם לכרטיס שבחרתם. האוטובוסים של הופ און הופ אוף עוברים בכל 20 דקות בין השעות 09:30 בבוקר ל-18:00 בערב. לאחר רכישת הכרטיס האלקטרוני  וקבלתו לטלפון הנייד שלכם אתם יכולים פשוט לעלות ולרדת בכל אחת מ-23 התחנות של אוטובוס התיירים, כך שאתם לא צריכים לכוון לנקודת התחלה או סיום מראש.

אתרים מומלצים לעצירה

בין האתרים השונים בהם עוצר אוטובוס התיירים של ברלין מומלץ במיוחד לבדוק את האתרים הבאים:

– מבנה הרייכסטאג (reichstag building) – מבנה הפרלמנט הגרמני הוותיק והמפורסם אשר מהכיפה שלו מוצעת תצפית על העיר.

– קה דה וה (KaDeWe) – בית הכלבו הוותיק והיוקרתי ברובע שרלוטנבורג המציג לראווה עשרות אלפי פרטי יוקרה ובקומתו האחרונה גם מאכלי גורמה מיוחדים.

– צ’ק פוינט צ’רלי (checkpoint charlie) – המקום בו היה מעבר הגבול המרכזי של חומת ברלין אשר חצתה את העיר למזרח ומערב עד לנפילתה בשנת 1989.

– מגדל הטלוויזיה בכיכר אלכסנדרפלאץ (berlin tv tower) – מגדל המתנשא לגובה של 368 מטרים ומציע תצפית פנורמית של 360 מעלות על פני העיר.

– אי המוזיאונים (museum island) הידוע נמצא על גדות נהר השפרה (sphere) החוצה את העיר ומרכז בתוכו את כמה מהמוזיאונים החשובים ביותר של ברלין – מקום שחובבי תרבות והיסטוריה לא ירצו להחמיץ.

כרטיסים משולבים

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן