ברלין
Search
Close this search box.

מוזיאון גוף האדם בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מוזיאון גוף האדם בברלין

מוזיאון גוף האדם בברלין (Body Worlds Museum Berlin) הוא מוזיאון הכולל תערוכות תרבות ומדע העוסקות בהוויה האנושית ובמבנה הפזיקילי של גוף האדם. התערוכות המוצגות במוזיאון כוללות מוצגים בנושאים כמו אנטומיה, רפואה ובריאות. המוזיאון ממוקם בסמוך למגדל הטלוויזיה של ברלין (Berlin TV Tower) הממוקם בכיכר אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz) המרכזית שברובע מיטה (Mitte) והוא אטרקציה מעולה לביקור של כל המשפחה.

מה אפשר למצוא במוזיאון גוף האדם בברלין

מוזיאון גוף האדם בברלין הוא המוזיאון הראשון המתמקד בגוף האדם ובאנטומיה שלו. הוא נפתח לקהל ברחב בשנת 2015 כאשר המטרות העיקרית של התערוכות המוצגות בו הן לגרום לאנשים להיות מודעים לתהליכים המתרחשים בגופם בכל יום – כאשר הם עומדים זקופים, זזים ונמצאים בתנועה, נושמים וגם צוחקים. ההסבר המפורט על כל התהליכים הללו ניתן במוזיאון גם בשפה אנגלית. המטרה היא להראות את החוסן, המורכבות והפגיעות של גוף האדם, וכל אלו מוצגים לראווה באמצעות חלקים של גופים משומרים של בני אדם שבאמצעותם לומדים המבקרים במוזיאון על פעילותם של האיברים האנושיים הבודדים, כמו גם על ההשפעות שיש למחלות נפוצות על גוף האדם ועל איבריו השונים. בזכות הידע האנטומי הרב שמעובר במוזיאון הוא נחשב לביקור חינוכי ומרתק יוצא מן הכלל שמתאים מאוד לילדים ולמשפחות אך לא לילדים קטנים מדי כיוון שמוצגים גם הסברים אנוטומיים על איברים פנימיים, כלי דם, וכל זאת מועבר בהצגה של חלקי גוף וגופות – מה שעלול להפחיד את מי שלא יכולים להבין במה מדובר – כך שכדאי להיות מודעים לכך לפני הביקור. בנוסף לכך לא רק בגוף האדם עוסק המוזיאון ואחת התערוכות עוסקת גם בגופם של בעלי חיים ובאופן בו בנוי גופם, כולל גם דרך הדגמה מאיברים הפנימיים, השרירים והעצמות שלהם.

תכנון הביקור ודרכי הגעה

מוזיאון גוף האדם פתוח בכל ימות השבוע בין השעות 10:00 בבוקר ל-19:00 בערב. הכניסה אליו חינם לילדים עד גיל 6  בעוד שילדים ונערים בין גיל 7-18 זכאים להנחה. בנוסף כדאי לדעת גם שמחזיקי כרטיס ההטבות של ברלין (Berlin Welcome Card) נהנים מהנחה משמעותית בקניית כרטיסים למוזיאון לצד נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית ועוד הנחות שונות ביותר מ-60 מוזיאונים ואטרקציות שונות ברחבי ברלין. המוזיאון ממוקם בתחתית של מגדל הטלוויזיה של כיכר אלכסנדרפלאץ כך שההגעה אליו פשוטה במיוחד. מי שמגיע מרחוק יכול להגיע למוזיאון דרך אחת מתחנות הרכבות של הכיכר – הרכבת המהירה (s-bahn) או הרכבת התחתית (u-bahn) אשר נמצאות שתיהן במרחק הליכה קצר. אם אתם קופצים למוזיאון במהלך הסיבוב בעיר הוא נמצא במרחק קצר גם ממקומות מרכזיים כמו בית העירייה האדום (Rotes Rathaus) ואי המוזיאונים (Museum Island).

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן