ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון גרמניה המזרחית

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית (ddr museum) הוא מוזיאון להיסטוריה של גרמניה המזרחית אשר משלב פעילות אינטראקטיבית שדורשת השתתפות מן המבקרים. המוזיאון מספק התרפקות רומנטית על חיי היומיום תחת השלטון הסובייטי אשר שלט במזרח גרמניה בין השנים 1949 ל-1990 וחצה את גרמניה וכן את בירתה ברלין ל-2 בשנות המלחמה הקרה שנחשבו למתוחות במיוחד. לצד מוזיאונים ואתרים אחרים בברלין אשר עוסקים בנושא, מוזיאון גרמניה המזרחית הוא ללא ספק אחד המוצלחים ביותר והוא מציע חוויה מלמדת בצורה פעילה, שילדים ומבוגרים יוכלו להנות ממנה ביחד וללמוד כיצד נראו חייהם של האזרחים במזרח גרמניה.

מה רואים במוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית מחולק ל-17 חלקים לפי הנושאים הבאים:  גבול, ברלין, תחבורה, שטאזי, קניות, מוצרים, בנייה, מגורים, נשים ומשפחה, תקשורת, חינוך, צעירים, אופנה, תרבות, בידור ותיירות. כפי שניתן להבין מרשימת הנושאים, המוזיאון עוסק לא מעט בחיי היומיום בגרמניה המזרחית. בין היתר מוצגים בו מוצרים ייחודים של מזרח גרמניה, ביניהם מכונית טראבנט המפורסמת, אשר המבקרים במוזיאון מוזמנים גם לשבת בה. כמו כן, כל המוצגים השונים מזמינים את המשתתפים לגעת בהן ולקחת חלק פעיל.במהלך הביקור אתם לא רק צופים במוצגים אלא הופכים לזמן קצר לתושבים של ממש בגרמניה המזרחית. כך אתם מוזמנים לפתוח את המגירות במטבח, או לחוות כיצד זה מרגיש כאשר מישהו מאזין לכם.

תכנון הביקור ודרכי הגעה

מוזיאון גרמניה המזרחית פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 09:00 בבוקר ל-21:00 בערב, כרטיסים למוזיאון ניתן גם לרכוש במקום אך כיוון שמדובר במזויאון יחסית קטן ועמוס במקרים, אנו ממליצים לכם לחסוך את התורים הארוכים בכניסה ולהזמין כרטיסים מראש אונליין. שימו לב כי רוכשי כרטיס ההנחות של ברלין יכולים להנות מהנחה גם במוזיאון זה לצד 60 מוזיאונים ואטרקציות נוספות ברחבי ברלין וכן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

המוזיאון ממוקם ממש במרכזה של ברלין, על גדות נהר השפרה החוצה את העיר, באי המוזיאונים (museum island) ורק במרחק הליכה קצרה מכיכר אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz) – הכיכר המרכזית של החלק המזרחי של רובע מיטה (mitte) – מה שהופך את ההגעה אליה לפשוטה במיוחד. כמעט מכל מקום בעיר ניתן להגיע לתחנות הרכבת של אלכסנדרפלאץ, בין אם דרך הרכבת התחתית (u-bahn) אשר קוויה U-2, U-5, U-8 עוברים במקום או באמצעות הרכבת המהירה (s-bahn), הטראם החשמלית או קווי אוטובוס מרכזיים העוברים באיזור. 

לאחר הביקור במוזיאון תוכלו להמשיך להסתובב באיזור, בין היתר כדאי לקפוץ לקתדרלת ברלין (berliner dom) – אשר נמצאת ממש ממול, או לאחד מהמוזיאונים הרבים שנמצאים באי המוזיאונים. מי שרוצים להמשיך לקניות או למסעדות ימצא זאת בקלות בכיכר אלכסנדרפלאץ הסמוכה, המפורסמת בזכות מגדל הטלוויזיה הידוע שלה (berlin tv tower) שנבנה גם הוא על ידי השלטון של מזרח גרמניה ומשקיף על כל העיר.

אתרים נוספים הקשורים בהיסטוריה של גרמניה המזרחית

למי שמתעניינים עוד בנושא של גרמנית המזרחית יוכלו למצוא אתרים נוספים בברלין הקשורים בנושא. בין היתר תוכלו לבקר באתר ההיסטורי צ'ק פוינט צ'רלי (checkpoint charlie) אשר היה מעבר הגבול המרכזי בין מזרח למערב גרמניה. בסמוך אליו נמצאת פנורמת אסיסי (asisi panorama) המציגה מיצב אינטראקטיבי שמשחזר את חיי היומיום במזרח ומערב ברלין בשנים בהן פעלה החומה. בחלק המזרחי של העיר תוכלו למצוא את גלריית איסט סייד (east side gallery) – אשר בה מוצג קטע ארוך במיוחד של החומה עליו מצוירים כתובות גרפיטי שנעשו בידי אמנים שונים, בין היתר פועל במקום גם מוזיאון החומה (the wall museum). כמו כן גם מוזיאון השטאזי (stassi museum) על ההיסטוריה של המשטרה החשאית של מזרח גרמניה יכול להיות מעניין במיוחד לחובבי הז'אנר.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן