ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון בודה

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מוזיאון בודה

מוזיאון בודה (bode museum) הממוקם באי המוזיאונים של ברלין (museum island) הוא אחד המוזיאונים החשובים והידועים ביותר בברלין אשר פוקדים אותו מדי שנה לא פחות מ-230,000 מבקרים. בשנת 1999 זכה המוזיאון בתואר אתר מורשת עולמית של ארגון אונסק"ו בשל החשיבות ההיסטורית של המבנה ושל הפרטים המוצגים בו.

על ההיסטוריה של המבנה של מוזיאון בודה

המבנה בו ממוקם מוזיאון בודה הוא אחד המבנים החשובים ביותר מבחינה ארכיטקטונית בברלין. כשתראו אותו מרחוק ניצב כמו אי בפני עצמו על נהר השפרי המפורסם שחוצה את ברלין, ייתכן שלא תבינו לרגע איפה הכניסה, ובדיוק בשביל יש את גשר monbijoubrücke המפורסם העשוי אבן שמוביל אל מבנה הניאו בארוק היפיפייה בעל הכיפה המפוארת. המוזיאון קם בשנת 1904, בהזמנה של הקיסר וילהלם השני שרצה לכבד את אביו, המלך פרידריך השלישי שמלך רק 99 ימים. בחלוקה גרמניה למזרח ומערב בין השנים 1949 ל-1990 חולקו לא רק המדינה והעיר ברלין אלא גם פרטי האוספים של המוזיאונים השונים חולקו בין המשטרים השונים, מה שמנע ממוזיאון בודה להציג את התערוכות הקלאסיות שלו במלואן. לאחר איחוד גרמניה תוקנו הנזקים הרבים שמהם סבל המבנה והוא שופץ ונפתח מחדש בשנת 2006.

מה רואים במוזיאון בודה

במוזיאון בודה תוכלו למצוא תערוכות המציגות אוספים רבים מתקופות היסטוריות שונות ביניה העת העתיקה, ימי הביניים, העת החדשה המוקדמת, תקופת הרנסאנס ועד למאה ה-19. במוזיאון מוצג אחד מאוספי הפסלים הגדולים והידועים בעולם המכיל מאות פסלים מהתקופות השונות בין היתר ממצרים ומאירופה העתיקה. כמו כן תוכלו למצוא גם אוספים של מטבעות, מדליות ופריטים יקרים אחרים אשר נאספו במהלך השנים על ידי מלכי הממלכה הפרוסית ששלטה בגרמניה. 

מבין חלקי התצוגות השונים מעניין במיוחד החלק של האמנות הביזנטית העתיקה – פסלים מתקופה של לפני כמעט 2000 שנה אשר שימשו בין היתר גם לקישוטים או כמבני סרקופג בו נקברו אנשים. המוצגים בתערוכה השתמרו בצורה מדהימה והם ומכילים אלמנטים של דתות ותרבויות שונות של איזורי הים התיכון, מזרח אירופה ואפריקה. באוסף המטבעות אפשר למצוא לא פחות מחצי מיליון (!) מטבעות עתיקות והוא מראה את ההיסטוריה העתיקה של השימוש בכסף וזהב למסחר. בנוסף תוכלו למצוא גם ציורי קיר מפוארים מהמאה ה-18,  ויצירות אמנות ידועות כמו פאצי מדונה של דונטלו משנת 1420.

תכנון הביקור ודרכי הגעה

מוזיאון בודה פתוח מדי יום בין השעות 10:00 בבוקר ל-18:00 בערב. על מנת להגיע למוזיאון כדאי להשתמש בתחבורה הציבורית הנוחה והיעילה של ברלין, בין היתר כי הוא המוזיאון ממוקם באיזור מרכזי מאוד שקשה לנסיעה וחנייה ברכב פרטי וכן בקרבת מקום לתחנות רכבות ואוטובוס רבות. אם אתם מעוניינים להגיע באמצעות הרכבת המהירה (s-bahn) – הכי נוח יהיה לקחת את אחד מהקווים הרבים אשר מגיעים לתחנה המרכזית של רחוב פרידריך שטראסה (s-friedrichstrasse)  – אשר ממנה ממוקם המוזיאון במרחק של כ-5 דקות הליכה ברגל. למי שמגיעים ברכבת התחתית (u-bahn)  – מומלץ לרדת בתחנת הרכבת התחתית של אי המוזיאונים (u-museum island) אשר אליה מגיע קו U-5 שחוצה את שדרות אונטר דן לינדן (unter den linden) עד דרך כיכר אלכסנדרפלאץ (alexanderplatz) המרכזית הממוקמת גם היא במרחק לא גדול מהמוזיאון כך שההליכה ממנה ברגל אפשרית גם כן.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן