ברלין
Search
Close this search box.

האיצטדיון האולימפי בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

האיצטדיון האולימפי בברלין

האיצטדיון האולימפי בברלין (berlin olympic stadium) הוא אצטדיון כדורגל ואצטדיון אולימפי למקצועות האתלטיקה הנחשב לגדול ביותר מסוגו בגרמניה ואחד הגדולים והידועים ביותר בעולם כולו. האיצטדיון נחשב לאיצטדיון ענק אשר כולל מגרש כדורגל ומסלולי ריצה מקצועיים, מעל 74,000 מקומות ישיבה ומארח באופן קבוע משחקי כדורגל, פוטבול, תחרויות אתלטיקה ובחודשי הקיץ גם הופעות מוזיקה.

ההיסטוריה של האיצטדיון האולימפי בברלין

האצטדיון האולימפי בברלין נבנה לכבוד אולימפיאדת 1936 אשר נערכה בבירת גרמניה בתקופה שכבר שלט במדינה המשטר הנאצי. אותה אולימפיאדה נודעת לשמצה בשל הגזענות הרבה של היטלר ובכירי השלטון הנאצי כלפי המתאמנים השחורים. בשנת 1974 שופץ לראשונה ובשנת 2004 חודש לחלוטין לקראת משחקי גביע העולם בכדורגל בשנת 2006 אותה אירחה גרמניה ואשר משחק הגמר שלהם נערך בו. בשנת 2009 הוא אירח את אליפות העולם באתלטיקה בה שבר יוסיין בולט את השיא העולמי בריצות למרחקים של  100 ו-200 מטרים.

תכנון הביקור והסיור באצטדיון האולימפי בברלין שלא במסגרת אירוע

מי שמעוניינים לבקר באיצטדיון האולימפי בברלין שלא מסגרת אירוע ספורט או מופע מוזיקלי יכולים לעשות זאת גם כן. האיצטדיון מאפשר כניסה בתשלום בכל ימות השבוע בין השעות 10:00 בבוקר עד 16:00 אחה"צ בתקופת החורף (בין חודש נובמבר לחודש מרץ) ובין השעות 09:00 בבוקר עד 19:00 בערב בעונת הקיץ (בין חודש אפריל לחודש אוקטובר), כל זאת כמובן בתנאי שלא נערכים באותו יום אירועים באצטדיון – ואת זה חשוב לברר מראש באתר של האצטדיון לפני שמתכננים את מועד הביקור. בנוסף לכניסה וסיור עצמאי באצטדיון הכולל גם כניסה לחנות המזכרות שלו ניתן להזמין גם סיור בליווי של מדריך מקומי, אך אלו מועברים כיום רק בשפה הגרמנית.

אירועי ספורט ומוזיקה עכשווים הנערכים באיצטדיון האולימפי בברלין

גם בימינו נחשב האיצטדיון האולימפי בברלין לאחד החשובים והפעילים בעולם. הוא מארח באופן קבוע את משחקיה של קבוצת הכדורגל המקומית הרטה ברלין המשחקת בליגה הגרמנית הבכירה – הבונדסליגה. הקבוצה בעלת הצבעים כחול ולבן מכונה הגברת הזקנה וידועה בזכות אוהדי המושבעים הגודשים מדי שבוע את האצטדיון הענק. בזכות גודלו ישנו כמעט תמיד גם מספיק מקום לתיירים שרוצים להצטרף לחוויה, כך שחובבי הכדורגל מביניכם המבקרים בעיר במהלך התקופה בה חלה עונת הכדורגל הסדירה (ושימו לב כי זה פחות רלוונטי למי שמבקרים בקיץ לפני חודש אוגוסט) לא ירצו להחמיץ את אחד ממשחקי הליגה בגרמניה ולחוות את האווירה הייחודית שקורית במשחקי הקבוצה באצטדיון הענק. בנוסף משחקי הכדורגל בגרמניה ידועים בשל היתם זולים מאוד יחסית לאירופה, אך במשחקים גדולים יותר מול קבוצות אטרקטיביות וחזקות יש להיערך מראש ברכישת הכרטיסים כיוון שהם אוזלים במהרה.

בנוסף נערכים מדי קיץ מספר בודד של הופעות מוזיקה ענקיות במיוחד. כך לדוגמא להקת קולדפלי ערכה כמה מופעים רצופים בקיץ של 2022 ומילאו בכל ערב את האצטדיון בעשרות אלפי צופים. בשנים שלפני כן נערכו בין היתר הופעות ענק של אמנים בינלאומיים נוספים כמו מדונה, הרולינג סטונס, רובי וויליאמס, דפש מוד, ועוד! אין ספק שביקור באירוע ספורט או אירוע מוזיקה יכול להיות חוויה עוצמתית במיוחד כשהיא מתרחשת באחד האצטדיונים המרשימים ביותר בעולם.

דרכי הגעה לאצטדיון האולימפי בברלין

האצטדיון האולימפי בברלין אינו ממוקם באיזור מרכזי של העיר, אלא בקצה המערבי של העיר. מכאן יש להיערך להגעה אליה במיוחד, אך בזכות התחבורה הציבורית היעילה של ברלין לא מדובר בסיפור מורכב. בסמוך לאצטדיון תמצאו את תחנת הרכבת המהירה (s-bahn) בשם Olympiastadion אשר הקווים שלה S3 ו-S9 מגיעים למקום. אותם קווים עוברים בתחנות המרכזיות של ברלין ביניהן תחנת אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz), פרידריכשטראסה (friedrichstrasse), תחנת הרכבת של גן החיות (bahnhof zoo) ועוד, מה שהופך את ההגעה לקלה ונסיעה לא ארוכה מתחנות אלו. בסמוך לאצטדיון פועלת גם תחנת הרכבת התחתית (u-bahn) אשר קוויה U-2 ו-U-12 מגיעים לאצטדיון ממקומות שונים בעיר. ההגעה ברכב פרטי אפשרית גם כן ולא צפויה בעיית חנייה במידה ומדובר בביקור לצורך סיור במהלך היום ולא מתקיים אירוע במקום – שבמקרה כזה מומלץ להסתמך רק על תחבורה ציבורית.

שאלות ותשובות נפוצות

כן. מחוץ לאצטדיון ניתן למצוא מספר בתי קפה קטנים המציעים גם אוכל. עם זאת רוב האיזור שמסביב הוא פארק אולימפי ואינו איזור עירוני ער במיוחד כך שכדאי לבדוק מראש לאן אתם מעוניינים ללכת.

האיצטדיון האולימפי בברלין ממוקם בשולי העיר, באיזור המרוחק מהמרכז וכזה המיועד למגורים ונעדר לחלוטין אטרקציות נוספות. על כן מומלץ להגיע לשם רק אם אתם מתכננים ביקור באיצטדיון וכן להימנע מהזמנת מקום לינה באיזור כיוון שהוא מרוחק ביחס לאתרים המרכזיים של ברלין. משם על מנת להמשיך את הביקור בעיר כדאי לקחת את הרכבת המהירה לאחת התחנות המרכזיות של העיר.

כן. אם אתם מתעניינים מאוד במתקני ספורט תוכלו להמשיך את הביקור גם דרך הפארק האולימפי הממוקם בסמוך לו ובו בין היתר ישנן בריכות, ולדרום ומגרשים שונים. הפארק האולימפי הוא שטח ציבורי פתוח לקהל ללא צורך בקניית כרטיסים.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן