ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המוזיאון לאמנות דקורטיבית בברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

המוזיאון לאמנות דקורטיבית בברלין

המוזיאון לאמנות דקורטיבית בברלין (Museum of Decorative Arts) הוא אחד המוזיאונים המרכזיים השייכים לקריית המוזיאונים המרכזית של מערב ברלין – הקולטור פורום (kulturforum). המבנה בו המוזיאון שוכן  נפתח לקהל בשנת 1985 על פי עיצובו של רולף גוטברוד, אחד האדריכלים הגרמנים המובילים בשנות ה-60. אלמנט המרכזי עליו התבסס גוברוד היה לאפשר למוזיאון להיות גלוי ולהיתפס כחלק מהנוף כך שהוא ישתלב עם פארק טירגארטן (tiergarten) הסמוך.

מה רואים במוזיאון לאמנות דקורטיבית בברלין

המוזיאון לאמנויות דקורטיביות הוא העתיק מסוגו בגרמניה והאוסף שלו הוצג לראשונה במבנה אחר כבר בשנת 1867. כיום מציג המוזיאון דוגמאות של אמנות ומלאכת יד אירופאית קלאסית הכוללת שרידי קודש מרהיבים עשויים מזהב ואבני חן יקרות, אגרטלים מזכוכית ופורצלן, פריטים מחומרי טקסטיל, רהיטים משובצים ומעוטרים וכן גם דוגמאות קלאסיות של עיצוב תעשייתי מודרני. במוזיאון תוכלו למצוא מספר תערוכות מתחלפות הכוללות הצגה של אמנות הרוקוקו, מלאכת יד אירופאית קלאסית, פרטי עיצוב לבית וגם פרטי אופנה.

הביקור במוזיאון מהווה למעשה מסע בתולדות העיצוב – החל מההיסטוריה של אופנת הבארוק, דרך תקופת הרנסאנס ועד לשמלות של המעצבים הידועים קוקו שאנל ודיור, מציג המוזיאון את התפתחות העיצוב האירופאי. אין ספק כי חובבי עיצוב ואסתטיקה יוכלו למצוא במוזיאון עניין רב.

תכנון הביקור ודרכי הגעה

המוזיאון לאמנות דקורטיבית בברלין פתוח בין הימים שלישי – שישי בין השעות 10:00 בוקר ל- 18:00 בערב ובימים שבת וראשון בין השעות 11:00 בבוקר עד 18:00 בערב. כרטיסים ניתן להזמין מראש או לרכוש במקום. שימו לב כי מחזיקי כרטיס ההטבות של ברלין נהנים מהנחה משמעותית ברכישת כרטיסים למוזיאון זה לצד למעלה מ-60 אטרקציות ומוזיאונים נוספים ברחבי העיר וכן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

ההגעה למוזיאון נוחה במיוחד באמצעות הגעה לכיכר פוטסדאמר פלאץ (potsdamer platz) הנמצאית במרחק של מספר דקות הליכה בודדות. אתם יכולים להגיע לשם באמצעות הרכבת המהירה (s-bahn) או הרכבת התחתית (u-bahn) אשר להן תחנת משולבת במקום בשם s+u potsdamer platz. גם מספר קווי אוטובוס מרכזיים עוברים במקום וביניהם הקווים 200 ו-300.

מוזיאונים מומלצים אחרים של רשת הקולטורפורום

היתרון בביקור במוזיאון לאמנות דקורטיבית הוא בהיותו מבנה השייך לרשת המוזיאונים של הקולטורפורום ובכך לצידו ישנם מוזיאונים נוספים בקרבת מקום. ממש מחוץ למבנה שוכנים שניים מהמוזיאונים לאמנות המומלצים ביותר לביקור בברלין. המוזיאון הראשון הוא הגמלדה גאלרי (gemalde gallery) מוזיאון הציור הקלאסי של ברלין בו תוכלו לראות יותר מ-3000 יצירות שנעשו בידי המאסטרים הגדולים של הציור האירופי בין המאה ה-13 למאה ה-18. המוזיאון השני שלא כדאי לפספס הוא הגלריה הלאומית החדשה (neue national gallery) – ראשית בזכות מבנה קוביית הזכוכית המרהיב והמודרני שלו, אך גם בזכות התערוכות המתחלפות המציגות אמנות מודרנית של תחילת המאה ה-20 לצד אמנות עכשווית.

המשך הביקור באתרים אחרים באיזור

המוזיאון לאמנות דקורטיבית בברלין שוכן כאמור מאחורי פארק טירגארטן. הפארק הירוק משתרע על פני שטח של יותר מ- 2 קמ"ר והוא אחד המקומות הנעימים ביותר בעיר למנוחה בטבע. לעומת זאת,

אם אתם מעוניינים להמשיך את הטיול בעיר תוכלו ללכת גם לכיוון כיכר פוטסדאמר פלאץ – אחת הכיכרות המרכזיות של מערב ברלין. מהכיכר ניתן להגיע בקלות ובהליכה רגלית לאתרים מרכזיים כמו הקניון של ברלין (berlin mall) שהוא אחד הקניונים הגדולים באירופה ומכיל למעלה מ-300 חנויות מוצרי אופנה וקוסמטיקה, מסעדות וברים. כמו כן גם אתרים מרכזיים כמו אנדרטת השואה (Holocaust Memorial), שער ברנדנבורג (Brandenburger tor) ובניין הרייכסטאג (reichstag building) נמצאים במרחק הליכה קצרה מהמוזיאון והכיכר.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן