ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סיור בברלין במכונית טראבי

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

סיור בברלין במכונית טראבי

מכונית הטרבאנט (Tarbant), המכונה "טראבי" הייתה המכונית הפופולרית ביותר בשנות השלטון של מזרח גרמניה. המכונית אמנם הפסיקה להיות מיוצרת עוד בסוף שנות ה-80 אך עדיין ישנם כמה דגמים שלה שפעילים עד היום. אחת האפשרויות המיוחדות ביותר שיכולי לעשות מבקרים בעיר היא להצטרף לסיור בו אתם נוהגים על מכונית טראבי כחלק משיירה של מכוניות נוספות ודרכה אתם רואים את האתרים החשובים בעיר.

מידע על סיור בברלין במכונית טראבי

הסיור על רכב הטראבי אורך שעתיים ורבע. אתם יכולים לבחור אם אתם מעוניינים לנהוג על רכב בעל גיר ידני או בעל גיר אוטומטי. בנוסף ניתן להחליף נהגים בעצירות במהלך במהלך הסיור באופן חופשי. בסיור נוסעות כמה מכוניות טראבי של המשתתפים השונים בשיירה המלווה במדריך. המדריך ייקח אתכם בין כל האתרים החשובים והמרכזיים של ברלין, ביניהם מגדל הטלוויזיה של ברלין (Berlin TV Tower), בניין הרייכסטאג (Reichstag Building), צ'ק פוינט צ'רלי (Checkpoint Charlie) וגלריית איסט סייד (East Side Gallery). בזמן הנסיעה אתם יכולים  לשמוע דרך הרמקולים ברכב את דבריו של המדריך שמספר לכם כל מה שצריך לדעת על האתרים השונים על פניהם אתם חולפים.

ניתן להזמין את הסיור לכל אחד מימות השבוע כולל סופי שבוע, הוא מתקיים לרוב בשעה 11:30. נקודת ההתכנסות היא Trabi World with Trabi-Safari אשר נמצא בכתובתZimmerstraße 97, 10117, Berlin. המקום נמצא לא רחוק ממעבר הגבול המפורסם צ'ק פוינט צ'רלי ועל מנת להגיע לשם הכי נוח לקחת את הרכבת התחתית (U-Bahn) ולרדת בתחנה U-Kochstraße בה עובר קו הרכבת U-6. במרחק הליכה קצרה משם נמצאית גם תחנת הרכבת התחתית U-Stadtmitte בה עוברים הקוים U-6 וU-2.

על ההיסטוריה של רכב הטרבאנט וביקור במוזיאון הטראבי

החברה שייצרה את רכב הטרבאנט פעלה בעיר צוויקאו, עיר שממוקמת עמוק בחלקים המזרחיים של גרמניה ונחשבת לעיר נידחת בגרמניה.בשנת 1957 היא החלה לייצר את רכב הטרבאנט שמהר מאוד נהיה פופולרי למדי בקרב תושבי מזרח גרמניה, על אף שמבחינה טכנולוגית הוא היה נחות ביחס לדגמים שהציעו חברות הרכב המערב גרמניות. בין היתר המנוע ששימש את הרכב, שנפחו היה בסה"כ 600 סמ"ק היה במקור מנוע שמיועד לאופנועים והוא היה פולט עשן רב. הטראבי היה מעיין גרסת סוסיתא של מזרח גרמניה שנועדה להתחרות ברכבי החיפושיות של חברת פולקסווגן שפעלה באותן שנים במערב גרמניה. לרכב היו שתי דלתות בלבד וארבעה מושבים וקרוב ל-4 מיליון דגמים ממנו יוצרו לאורך השנים. לאחר פירוק גרמניה המזרחית בשנת 1991 נפסק סופית הייצור של הטראבי וחברת האם שלו עברה לפעול תחת פולקסווגן ולבסוף פשטה רגל. 

על אף זאת עד היום נחשב הרכב לפריט אספנות נוסטלגי במיוחד ועדיין ניתן למצוא דגמים נדירים שלו שנוסעים ברחבי גרמניה. מעבר לסיור בו אתם יכולים לנסוע ברכב בעצמכם, אתם גם יכולים לבקר במוזיאון הטראבי (Trabi Museum) שנמצא בסמוך לנקודת ההתכנסות של הסיור. במוזיאון הטראבי תוכלו להיות עדים להיסטוריה של מכונית הטראבי דרך הצגה של הרכבים והדגמים השונים שיוצרו ל לאורך יותר מ-30 השנים בהן פעלה המכונית. במוזיאון תוכלו למצוא את הדגמים הנדירים ביותר של הטראבי, רכבי אספנות שונים ומכוניות מירוץ, כלי רכב צבאיים, ג'יפים, וניידות משטרה. הרכב הישן ביותר במוזיאון הוא ה- DKW שהיה אבטיפוס של הטראבי אשר יוצר עוד בשנות ה-30. בביקור במוזיאון תוכלו ללמוד על החשיבות של הרכב בקרב תושביה הישנים של גרמניה המזרחית ומעבר לכך בחנות המזכרות ביציאה תוכלו לקנות מזכרות שמוקדשות כולן למכונית הקלאסית.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן