ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המוזיאון החדש של ברלין

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

המוזיאון החדש של ברלין

המוזיאון החדש של ברלין (Neues Museum) הוא מוזיאון המכיל פריטים פרה היסטוריים לצד אוספים של תרבות מצרים ויוון. המוזיאון ממוקם באי המוזיאונים של ברלין (Museum Island) ועל אף שמו המתעתע, אשר התקבל בשל הקמתו כמוזיאון משלים למוזיאון הישן (Altes Museum) של ברלין, מדובר גם כן במוזיאון עתיק ביותר שנפתח במקור כבר בשנת 1859. לאחר ההפצצות של מלחמת העולם השנייה והקרב על ברלין בהם ניזוק המבנה קשות הוא נהרס לחלוטין ונבנה מחדש ונפתח לציבור הרחב בשנת 2009 לאחר שיפוץ שעלה למעלה מ-200 מיליון יורו.

אפשר לקרא לו המוזיאון המצרי בגלל אוספים, חפצי אומנות של נפרטיטי מלכת מצריים

אפשר לקרא לו המוזיאון היווני בגלל אוסף רב של פריטי אספנות וארכיאולוגיה מהמיתולוגיה היוונית

אבל בברלין קוראים לו "המוזיאון החדש"

מה אפשר למצוא במוזיאון החדש של ברלין

בין האוספים של המוזיאון החדש ניתן למצוא יציקות גבס, פפירוסים של כתבים עתיקים ממצרים וסקרופגים ששימשו לקבורת אנשים ומעוטרים בכתבי חרטומים וציורים עתיקים. לצד זאת הוא כולל גם פריטים מיוון העתיקה, ממלכת פרוסיה ששלטה בגרמניה, ואף מתקופות עתיקות במיוחד כך שהמבקרים בו מוזמנים לצלול במסע בזמן – לתקופת האבן והברזל ולעידן הקרח – וכל זה דרך מוצגים נדירים שהתגלו והשתמרו מהעבר. 

אחד המוצגים העיקריים של המוזיאון הוא האוספים של המוזיאון המצרי ששכן לפני כן במבנה נפרד והצטרף אליו והוא מהווה מרכז חשוב של אמנות ותרבות מצרים ובו תוכלו למצוא גם את פסלה של המלכה נפרטיטי אשר מעריכים כי נעשה בשנת 1340 לפני הספירה, מה שהופך אותו לעתיק ונדיר במיוחד.

המבנה של המוזיאון החדש הוא מלבני והוא מחולק ל-24 חדרים אשר לכל אחד מהם תמה שונה בין החדרים נמצאים החצר היוונית, החצר המצרית, אולם המציג מוצגים ממלכת פרוסיה, אולם קשתות, חדר קברים מצרים, חדר רומי, חדר לאוקון ועוד. 

אי המוזיאונים של ברלין

מי שמבקרים באי המוזיאונים של ברלין הממוקם על גדות נהר השפרה החוצה את העיר יתעניינו אולי גם בביקור במוזיאונים נוספים השוכנים בו. כאמור אחיו הגדול של המוזיאון החדש הוא המוזיאון הישן, המציג גם הוא תערוכות בנושאים דומים ועתיקות מיוון ורומא. עוד ניתן למצוא באי את מוזיאון פרגמון (Pergamon Museum) הידוע בזכות המזבח המפורסם שלו והמבנים הארכיאולוגיים המרשימים בו, מוזיאון בודה (Bode Museum) המציג אמנות מימי הביניים וראשית הרנסאנס יחד עם אמנות גותית, הגלריה הלאומית הישנה (Old National Gallery) המציגה אוסף ציורים של ציירים גרמנים רומנטיים מוזיאון הומבולדט פורום (Humboldt Forum) אשר נפתח בשנת 2020 ועוסק בתולדות האדם. בנוסף כדאי לבקר גם בקתדרלאת ברלין (Berliner Dom) המרהיבה ביופיה.

תכנון הביקור ודרכי הגעה

המוזיאון החדש פתוח בין הימים שלישי – ראשון בין השעות 10:00 בבוקר ל-18:00 בערב וסגור למבקרים בימי שני. כרטיסים ניתן לקנות במקום אך מומלץ להזמין מראש, במיוחד אם אתם חובבי מוזיאונים שמתכננים לבקר ביותר ממוזיאון אחד במהלך שהותכם. שימו לב כי רוכשי כרטיס ההטבות של ברלין (Berlin Welcome Card) מקבלים הנחה משמעותית בכניסה למוזיאון לצד הנחות בעוד יותר מ-60 מוזיאונים ואטרקציות נוספות ברחבי ברלין וכן נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית.

ההגעה למוזיאון בתחבורה ציבורית פשוטה בזכות תחנת הרכבת המהירה (S-bahn) של איזור הקניות הסמוך האקשה מרקט (Hackescher Markt) שאליו תוכלו להגיע בקלות דרך אחד מהקווים: S1. S3. S5. S7. S9 ומשם כבר מדובר בהליכה קצרה עד למוזיאון. ההגעה אפשרית גם דרך שני קווי האוטובוס המרכזיים של ברלין – קו 100 וקו 200 או בהגעה רגלית מכיכר אלכסנדרפלאץ (Alexanderplatz) הנמצאת בקרבת מקום. 

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן