ברלין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון אוסף פוירל

תכנון טיול לברלין? נשמח לעזור!

עכשיו בברלין:

מלונות מומלצים

הרשמו לקבת מידע על ברלין

מוזיאון אוסף פוירל

מי שכבר היו בחייהם באחת מן הערים הגדולות של אירופה בוודאי מכירים את הקושי במציאת מוזיאונים שבאמת מותירים בכם חותם. בהרבה ערים יש את המוזיאונים הגדולים, המרשימים, אלו שהמוני תיירים מבקרים בהם ונחשבים למקומות שפשוט חובה לראות. אבל גם אם הלכתם בעקבות ההמלצות האוטומטיות, במקרים רבים אתם מתאכזבים וחושבים לעצמכם "אז זה הכל". ולרוב לא מדובר בכלל בהיעדר של פריטים- ציורים או פסלים, להיפך לרוב במוזיאונים הגדולים יש כזה גודש שקשה באמת להסתכל על משהו ולהתמקד, ואתם מבלים חצי מהזמן רק בלקרוא על היצירות בטלפון או לצלם תמונות. אבל בברלין, עיר שבה אפשר למצוא מוזיאונים רבים, יש הכל מהכל ובין היתר גם מקומות שלאו דווקא מציעים את חווית המוזיאונים הקלאסית. אחד מהמקומות האלו הוא מוזיאון אוסף פוירל (The Ferrule Collection) – מוזיאון המציג אוסף של אמנות בינלאומית עכשווית מהאיזורים של דרום מזרח אסיה וסין. המקום משתרע על פני שטח של למעלה מ-6,000 דונם וייחודי גם בשל כך שהוא מציע למבקריו את האפשרות לערוך מדיטציה.

ביקור במוזיאון אוסף פוירל – בואו לראות תערוכות ייחודיות על התרבות האסייאתיות ולעשות מדיטציה מרגיעה

מוזיאון אוסף פוירל מציע למבקרים בו סביבה שקטה בה טלפונים ניידים ומסיחי דעת אחרים כלל לא מורשים להיכנס. במקום אתם מוזמנים לבוא ולחוות – להתבונן באופן עמוק על יצירות אמנות כמו פסלי חימר מהתקופה שבין המאה ה-7 למאה ה-13 לספירה, ריהוט סיני עתיק מהתקופה האימפריאלית וגם יצירות אמנות אסייאתיות עכשוויות ומקוריות. בין החדרים השונים בחלל הגדול אתם מוזמנים לראות את חדר הסאונד וחדר האגם התת-קרקעי שמהווים מקומות אידיאליים לחוש שלווה ולהירגע. מה שמיוחד במוזיאון אוסף פוירל הוא האפשרות המוצעת בו לערוך מדיטציה: המקום מעמיד לרשוץ המבקרים בו מזרני יוגה ושמיכות כך שבין האמנות העתיקה אתם יכולים להתיישב ולעשות מדיטציה. מדובר כמובן בהמלצה והדבר אינו חובה אך במידה ותרצו כדאי לבוא מראש עם בגדים קלים ומתאימים.

שימו לב כי ההגעה למוזיאון אוסף פוירל אפשרית רק בתיאום מראש ובקביעת ביקור שנמשך כשעה. המקום פתוח בימי שישי בין השעות 14:00 בצהריים ל-18:00 בערב, ובבסופי השבוע בימי שבת וראשון בין השעות 11:00 בבוקר ל-18:00 בערב, כאשר בשאר הימים הוא סגור. במקום מוצע לכם סיור מודרך הכלול בכרטיס אך הוא אינו מחייב, ולאחר שהזמנתם כרטיסים למועד מסוימים אתם גם יכולים לבחור להסתובב בשקט בעצמכם במקום ופשוט ליהנות מהאומנות שיש לו להציע או לעשות מדיטציה.

תערוכות מתחלפות במוזיאון אוסף פוירל

בנוסף לתערוכה הקבועה של אוסף פוירל מוצגת במקום גם תערוכות מתחלפות מיוחדות. אחת מהם היא חדר המשי – תערוכה המתמקדת במבחר יצירות של האמן והסופר הבריטי אדמונד דה ואל. הרעיון העומד מאחורי תערוכה זו הוא להעמיד את התוכן הפיוטי של עבודתו של אדמונד דה ואל ואת האופי הנצחי של הישגים אסיאתיים יוצאי דופן מהמאה ה-6 עד המאה ה-16. דה ואל הוא אמן עכשווי היוצר בעיקר בפורצלן ושואב השראה ממאסטרים כמו רמברנדט, מציירי הרנסנס האיטלקיים, וגם כמובן מאמנות אסיאתית עתיקה. תערוכות של אמנים כמו דה ואל ניתן למצוא באופן קבוע במקום שאוצר באופן מיוחד את התערוכות שלו בהתאם לסטנדרטים אומנותיים גבוהים.

דרכי הגעה למוזיאון אוסף פוירל

מוזיאון אוסף פוירל ממוקם בחלק המערבי של שכונת קרויצברג (Kreuzberg) האופנתית בכתובת Hallesches Ufer 70, 10963 Berlin. ההגעה למקום פשוטה באמצעות תחנת הרכבת התחתית U Möckernbrücke אליה מגיעים הקווים U-1, U-3, U-7 כך שיש לשם גישה נוחה ממקומות רבים ברחבי העיר.

מוזיאון הסמוראים של ברלין – בוא ללמוד עוד על התרבות היפנית

אם אתם אנשים שמתעניים במיוחד בתרבות אסייאתית מקום משלים לביקור במוזיאון אוסף פוירל שמשתלב איתו היטב הוא מוזיאון הסמוראים של ברלין. מדובר במקום בו אפשר למצוא למעלה מ-1,000 פריטים אותנטיים מאחד האוספים הפרטיים הנרחבים בעולם שעוסקים בתרבות הסמוראית היפנית. מוזיאון הסמוראים של ברלין הוא המוזיאון היחיד באירופה שמספק למבקרים שלו תובנות על התרבות היפנית העתיקה והמודרנית דרך הצגת התרבות הסמוראית ו-1000 שנות ההיסטוריה שלה. המוזיאון משלב תצוגות מולטימדיה מתמקדות יחד עם בנוסף אוסף של חפצים מקוריים של סמוראים אמיתיים שנעשו כולם במלאכת יד.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן